Üye Ol Şifrem?
624 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir Faruk Durukan

-
1938799 Balıkesir haber Faruk Durukan 21375 inceleme

Durukan, Ulusal Botanik Kongresi’nde Akademisyenlere Konferans Verdi
Bilimsel buluşlarıyla defalarca dünya bilimini şaşırtan Türk bilim insanı Faruk Durukan, 100’e yakın akademisyenin bilim kurulunda yer aldığı Afyon’daki ‘2. Ulusal Botanik-Bitki Bilimi Kongresi’nde buluşlarını anlattı.
26.08.2015
Türk Bilim İnsanına İlk Ziyaret Alman Parlamenterlerden
Bor elementini kullanarak, nükleer santrallerindeki radyasyon sızıntısını durdurabilecek buluşa imza atan Türk bilim insanı Faruk Durukan’ı, Türk resmi makamlarından önce ilk ziyaret eden, Alman parlamenterler oldu.
17.06.2015
Çernobil Doktoru Türkiye'ye Geliyor
Çernobil’de meydana gelen nükleer faciaya araştırma ve kurtarma ekibi doktoru olarak katılan ve hayatta kalan tek kişi olan Anatoly Tkachuk, Türkiye’ye gelerek, nükleer enerji konusunda bilim adamlarını bilgilendirecek.
07.03.2015
Durukan, Doktorlara İlaç Etken Maddelerini Anlattı
Balıkesir’in Edremit ilçesinde ilaç etken malzemeleri üreten bilim insanı Faruk Durukan, Isparta’daki Süleyman Demirel Üniversitesi’nde, doktorlara yönelik bir konferans verdi.
02.02.2015
Türk Kaşif Faruk Durukan’dan Çarpıcı İdda
Bilimsel çalışmalarıyla dünya bilimini defalarca şaşırtan Türk bilim insanı ve kaşif Faruk Durukan, İslam dünyasının bilim alanında her zaman en önde olduğunu, Siyonistlerin ise İslam karşıtlığı bahanesiyle Türk bilimini karalamaya çalıştığını iddia etti.
15.01.2015
Osmanlıca, Bilime De Işık Tutuyor
Buluşları sayesinde dünya çapında ün kazanan Türk kaşif Faruk Durukan, üniversitelerle yürüttüğü bilimsel çalışmaları sırasında sık sık günümüz bilimi ile birlikte Osmanlıcadan faydalandığını açıkladı.
16.12.2014
Durukan’a Akademik Ziyaret
Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Türk kaşif Faruk Durukan, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yunus Erdoğan, öğrencileri ve çalışma grubunu ağırladı.
25.09.2014
Tanıtım Günleri’nde Türk Mucite Yoğun İlgi
Geçtiğimiz gün sona eren İstanbul’daki ‘Balıkesir Tanıtım Günleri’nde, Edremitli Türk mucit Faruk Durukan’ın çalışmaları büyük ilgi gördü.
17.09.2014
Başkan Cahit Çetin’den, Faruk Durukan’a Ziyaret
Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, tanınmış kaşif ve Ar-Ge çalışmaları yapan Faruk Durukan’ı ziyaret etti.
21.01.2014
ODTܒden Yılın Buluşu Ödülünü Aldı
Hayatını, insanlığa faydalı olabilecek buluşlara adayan dünyaca ünlü Türk Kaşif Faruk Durukan, bor elementiyle ilgili çalışmasından dolayı Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) ‘Yılın En İyi Buluşu Ödülü’ne layık görüldü.
02.01.2014
Türkiye’ye Örnek Olacak Organik Ürün Projesi Başlatıldı
Balıkesir'de devlet, köylü ve sanayici iş birliğiyle hazırlanan proje ve imzalanan protokol kapsamında, Burhaniye’nin Kırtık köyünde üretilen organik ürünler, bir firma tarafından satın alınacak ve elde edilen organik ürünlerden Türkiye’de ilk kez organik bitki özü stoğu oluşturulmaya başlanacak.
19.12.2013
Türkiye'de Raf Ömrü Uzun Tuzsuz Zeytin Üretimi Başladı
Bozulmaması için aşırı tuzlu olarak işlenip sofralara gelen zeytinle ilgili devrim niteliğinde bir buluş yaşandı.
30.11.2013
Antibiyotik Problemine Doğal Çözüm
Dünyayı tehdit etmeye başlayan antibiyotik sorununa çare arayan Türk bilim adamları, çalışmalarına hayvanlar üzerinde başladı ve olumlu sonuçlar aldı.
25.11.2013
Hayvan Yeminde Doğal Antibiyotik
Bilim adamlarının uyarısıyla gündeme gelen antibiyotik problemiyle ilgili çalışmalar kapsamında, Türkiye'de doğal antibiyotiklerin ilk olarak hayvan yemlerinde kullanıldığı belirtildi.
22.10.2013
Zeytincilikte Dünyaya Örnek Olacak Proje
Dünyada zeytinyağı üretimi yapılan tüm ülkelerin 3 bin yıldır ortak sorunu olan zeytin karasuyu, ünlü Türk kaşif Faruk Durukan’ın oluşturduğu sistem sayesinde sorun olmaktan çıktı.
20.02.2013
Ekmekte 'Zeytin' Dönemi
Başbakan Recep Tayip Erdoğan’nın “Tam buğday ekmeğini sofranızda bulundurun. Beyaz unu sofranızdan kaldırın” sözü üzerine, Balıkesirli kaşif Faruk Durukan, ekmeğe yeni bir boyut kazandırıp besin değeri yüksek olan zeytinli ekmeği üretmeyi başardı.
28.01.2013
Dr. Abdullah Zindani Türkiye'de
Yemen eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı, İman Üniversitesi Rektörü ve muhalefet liderlerinden Abdülmecit Zindani’nin oğlu ve Yemen’in mevcut muhalefet lideri Dr. Abdullah Zindani, kanser araştırması kapsamında Türkiye’ye gelerek araştırmacı Türk kaşif Faruk Durukan ile görüşmeler yaptı.
20.04.2012
Bakan'dan Türk Kaşif Faruk Durukan'a Ziyaret
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türk kaşif Faruk Durukan'ın Edremit'deki tesislerine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
19.03.2012
Karserle Mücadelede Dünyaya Işık Tutacak Çalışma
Kanserle mücadelede en etkili madde olan oleuropein maddesinin insan vücudundaki etkileşimini test eden Kale Naturel Bitkisel Ürün Gıda Kozmetik ve Tarım Ürünleri Dış Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'nin sahibi Faruk Durukan, yaptıkları araştırmanın dünya bilimine ışık tutacak nitelikte olduğunu söyledi.
12.03.2012
Zeytin Ağacını Kapsul Yapan Dahi
Edremit Kaymakamı Osman Tunç, başta zeytin olmak üzere bitki özleri konusunda yaptığı başarılı laboratuar çalışmaları ile Türkiye ve dünyaya adını duyuran en gelişmiş bitki özü üretim tesislerinin sahibi olan Faruk Durukan'ı ziyaret etti.
20.02.2012
Kanser Hastalarının Yeni Umudu Zeytin
Kanserle mücadelede en etkin silah olduğu öne sürülen ve zeytin yaprağında bolca bulunan oleuropein maddesi, Türk bilim adamı Faruk Durukan ve İsviçre'deki bilim adamı Dr. Cankut Yüksel'in çalışmaları ile artık hastalara damar yoluyla verilebilecek.
03.08.2011
Çay Kanseri Tedavi Ediyor
Edremit'li Türk bilim adamı Faruk Durukan, çay bitkisinin ekstraktında kanseri tedavi eden bitki özlerine rastlandığını belirtti.
15.02.2011
Zeytin 6 Saatte İşlenerek Sofralara Geliyor
Edremit'li Bilim Adamı Faruk Durukan, 6 aylık bir süreçten geçirilerek yenilebilecek kıvama getirilen zeytinin işleme sürecini 6 saate düşürdü.
28.01.2011
Türk Mucit Faruk Durukan Babasını Kaybetti
Edremit'te yaşayan Türk mucit Faruk Durukan, 75 yaşında vefat eden babasını son yolculuğuna uğurladı.
10.12.2010
Edremit İsviçre'ye İlaç Ham Maddesi Satıyor
Türk mucit olarak tanınan Faruk Durukan İsviçre'ye İlaç Ham Maddesi gönderecek.
24.11.2010
Termik Santral Tehlikesi Ortadan Kalkıyor
Dünyada yüzyıllardır çözümü bulunamayan kömürle çalışan termik santrallerin kül atıkları, yıllardır Türkiye’deki 25 üniversite ile ortak çalışmalar yapan Türk bilim adamı Faruk Durukan tarafından faydalı hale getirildi.
31.07.2010
Hastalıklara Karşı Alkali Çorbası Üretti
Edremit Kale Natürel firmasının sahibi Faruk Durukan, kansere karşı geliştirdiği 'Alkali Çorba'sını tanıttı.
18.05.2010
Edremit'li Bilim Adamı Tekstile de El Attı
Edremit'li Bilim adamı Faruk Durukan, tekstil firmalarını kimyasan boyalardan kurtararak insan sağlığına zarar vermeyen bitkisel boyalar elde ediyor.
09.03.2010
Balıkesir'li Bilim Adamından Müthiş Buluş
Bilim dalında Nobel Ödülü'ne aday gösterilen ve buluşlarıyla dünya bilimini hayretler içinde bırakan Türk bilim adamı Faruk Durukan, 25 üniversite ile yaptığı ortak çalışma neticesinde Türk ilaç sanayisini içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtaracak bir buluşa imza attı.
14.01.2010
Zeytin Çekirdeğinden Aktif Karbonu
Dünya ülkelerinin stratejik değerleri olarak bilinen maddeler arasındaki aktif karbon, artık Türkiye'de de üretilmeye başlandı. Şimdiye kadar birçok buluşa imza atan ilkokul mezunu işadamı Faruk Durukan, maddeyi zeytin çekirdeğinden üretmeyi başardı.
12.11.2008
Liderlere Zeytin Yaprağı Çayı
Çalışmalarıyla Nobel Ödülü'ne aday gösterilen Türk mucit Faruk Durukan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer parti liderlerine, kan şekerini düzenleyici özelliğe sahip zeytin yaprağı çayı gönderdi.
08.09.2008
Zeytin Karasuyu İle Büyük Buluş
Dünyada zeytin üretilen tüm ülkelerin 3 bin yıldır sorunu olan karasu problemini Faruk Durukan faydalı bir ürün haline getirdi.
18.06.2008
Balıkesir Önemli kişilerBalıkesir Haber Başlıkları
Karesi Aday Adayı  İrfan Barış  ihale  Ak Parti Aday Adayı  Nurettin Güney  Kobi  necdet uysal  silahlı saldırı  Dünya Balıkesirliler Günü  Emin Buldan  aday  Esengül Yıldırım  hülya ertür  silahlı kavga  Nurbin Tüfeçioğlu  Tülay Babuşçu  gazi  Kemal Yenigün  Esrar  Anket  Recep Ahmet Mercan  Mehmet Bayyiğit  AKP Aday Adayı  operasyon  Edremitte kim önde  mustafa güner  Altıeylül Yeni Belediye Başkanı  Şevket Barkır  chp adayı  Kaçırılan Kız  MHP il Başkanı  saadet partisi  Necdet Erkan  Ekrem Yavaş  Karesi AK Parti Adayı  ahmet efe  Rıdvan Gider  Müsiad  Ayvalık Belediyesi  Hasan Demiraslan  Organize Suç  ramazan bahçavan  Milletvekili Aday Adayları  Yusuf Cengiz  Abdulhamit Erguvan  Zerrin Eğrioğlu  balkes  ölüm  basın  dsp  İsmail Aynur  AKP milletvekili adayları  Belediye başkanı adayı  Ak Parti  Konser  ismail cankul  Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti  parti  tören  Hemşire İntiharı  Belediye Meclis Üyesi Adayları  Bonzai  Altıeylül Belediyesi Seçim Sonuçları  belediyesi meclis üyesi adayları  Ahmet Dut  Esnaf  Çay Deresi  patlama  inşaat  Ziraat Odası  Kızılkeçili köyü  Yılbaşı  kaza  bölge hastanesi  Kadın Girişimçi  sakin vural varlı  Niyazi Tunç  kurşunlama  başkan adayı  lokantacılar odası  Nihat Emer  Ayhan Baydan  Abdülhamid Erguvan  uyuşturucu operasyonu  Zeynep Aydoğan  Balpark  İsmail Pekel  2. amatör küme  u17  Altıeylül Mhp ilçe Başkanı  hazırlık maçları  Hırsızlık  Hadi Selimoğlu  dursun erkoç  sahte para  Küçüköy  Osman Kılıç  İbrahim Ceylan  fahri ermişler  zafer çakır 

Son Günlerin Haberleri
19.01.2019 Tarihli Haberler
18.01.2019 Tarihli Haberler
17.01.2019 Tarihli Haberler
16.01.2019 Tarihli Haberler
15.01.2019 Tarihli Haberler
14.01.2019 Tarihli Haberler
13.01.2019 Tarihli Haberler
12.01.2019 Tarihli Haberler
11.01.2019 Tarihli Haberler
10.01.2019 Tarihli Haberler
09.01.2019 Tarihli Haberler

Haber Arama
Kelime :
Tarih :
Kriterlerin En Az Birini Girin !

Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Oteller
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
Balnet Otel Panel
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Filmler
Etkinlikler
Hava Durumu
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
Otelplus
Pansiyonlar
Musait.com.tr
Ayvalık Assos
Altınoluk Küçükkuyu
Akçay Ören
Erdek Ocaklar
Cunda Güre
Sarımsaklı Kazdağları
Foça Dikili
Bodrum Marmaris
Fethiye Datça
Didim Çeşme
Avşa Adası Marmara Adası
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Balıkesir Faruk Durukan

Copyright © 1999 - 2019 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi