Üye Ol Şifrem?
361 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Son Haberler
  Dursunbey'de Otomobil Devrildi: 1 Ölü, 1 Yaralı
  Avlu Balıkesir Projesi 2. Etap Temel Atma Töreni
  Dursunbey'de Çevre Düzenlemesi ÇalışmalarıBalıkesir Cam Balkon Firmaları

 

  Balıkesir'de Kaçak Sigara Satışına 135 Bin Lira Ceza Uygulandı
  AK Parti Belediye Meclis Üyesi Silahlı Saldırıya Uğradı
  Balıkesir'de Trafik Kazası: 1 Ölü
  Haluk Levent, Balıkesir'de Öğrencilerle Buluştu
  Çeşitli Ülkelerden Gelen Kanaryalar Edremit'te Yarışacak
  Kazdağları'nda 500 Lavanta Fidesini Toprakla Buluştu
  Doğadan Topladığı Odunları Sanat Eserine Dönüştürüyor
  Burhaniye'de Öğrenciler Hayvan Barınağını Ziyaret Etti
  Öğrenci Servisi İle Hafif Ticari Araç Çarpıştı: 1 Ölü, 7 Yaralı
  Balıkesir'de 2 Bin 300 Yıllık Sikke Ele Geçirildi
  Balıkesir'de 56 Kaçak Göçmen Yakalandı
  71 Yıl Çalıştığı Dükkanını 5 Senedir Sohbet İçin Açıyor
  Öğrenciler Ekmek ve Zeytinyağı Üretimini Öğrendi
  Marka Şehir Edremit 2023'e Hazırlanıyor Projesi
  Üniversite Öğrencileri Havran İçin Proje Hazırlayacak
  Edremit'te Öğrenciler Derse Çorbayla Başladı
  Balıkesir Merkezli FETÖ/PDY Operasyonu
  Dağın Zirvesindeki Kayalardan Değirmen Taşı Yapıyor
  Marmarabirlik'ten Sofralık Zeytinde Yüzde 100 Artış Beklentisi
  Balıkesir'de Amatör Futbol Maçında Arbede
  Balıkesir'de FETÖ/PDY Operasyonu: 7 Gözaltı
  Balıkesir'de Terör Operasyonu: 1 Tutuklama

Ekonomi Haberleri

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden Zeytin Üreticilerine Destek
Balıkesir'de, zeytin sineğiyle mücadele programı kapsamında 2017 yılı için 3,5 milyon lira ödenek ayrıldı.
Kırma Yeşil Zeytin Pazarı Büyümeye Devam Ediyor
Edremit Körfezi'nde, bu yıl yaklaşık 10 bin ton civarında olacağı tahmin edilen yeşil zeytin rekoltesinin yüzde 10'u, "kırma yeşil zeytin" olarak pazardaki yerini alacak.
Ayvalık'ta Yeni Sezon Zeytin Sütü Üretildi
Balıkesir Edremit Körfezi'nde taş baskı sistemiyle soğuk sıkılan zeytinden alınan yağ ile "zeytin sütü" elde edildi.
Kivi Üreticilerinin Yeni Gözdesi Biga ve Gönen
Türkiye kivi üretiminin yaklaşık yarısını karşılayan Yalova'da yeni kurulacak bahçeler için uygun yer bulamayan bazı üreticiler rotayı Gönen-Biga hattına çevirdi.
Bandırma Limanı'nda Palamut Bolluğu
Güney Marmara'nın önemli balıkçılık merkezlerinden Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki limanda yaşanan palamut bolluğu, amatör olta balıkçılarını sevindirdi.
Marmara Denizi'ndeki Fırtına Balık Fiyatlarını Yükseltti
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, fırtına yüzünden balıkçıların denize açılamaması nedeniyle palamudun tanesi 20, hamsinin kilosu 15 liraya yükseldi.
Manyas'ta Ayçiçeği Verimi Üreticiyi Sevindirdi
Balıkesir'in Manyas ilçesinde ayçiçeği hasadı, yüzleri güldürdü.
Üretici Çiğ Süt Fiyatındaki Artıştan Memnun
Ulusal Süt Konseyi'nin (USK) 1 Ekim 2017- 28 Şubat 2018 dönemi için çiğ sütün referans litre fiyatını 1,4 lira olarak belirlemesi, süt üreticilerince memnuniyetle karşılandı.
Edremit Körfezi'nde Zeytin Hasadı Başladı
Yeşil zeytin üretiminin önemli merkezlerinden olan yaklaşık 13 milyon zeytin ağacının bulunduğu Edremit Körfezi'nde hasat başladı.
Edremit Çizik Yeşil Zeytini AB Yolunda
Edremit Körfezi'ne özel "Edremit Çizik Yeşil Zeytini", Avrupa Birliği (AB) tarafından coğrafi işaretli olarak tescil edilmesi için Türkiye Odalar Birliği ve Borsalar Birliği (TOBB) coğrafi işaret danışmanları tarafından denetlendi. Denetimin ardından hazırlanan rapor, AB komisyonuna sunulmak için başvuru dosyasına eklendi.
Palamut ve Hamsi Ucuzladı Sıra Lüferde
Marmara Denizi'nde bol miktarda balık avlanması fiyatlara yansıdı, sezon açılışında 25 lira olan palamudun tanesi 10 liraya geriledi.
Mermercilerin Hedefi İhracatta 2 Milyar Doları Aşmak
Marmara Mermerciler Madenciler ve İşadamları Derneği (MARMİAD) Başkanı Hasan Dinçer, yılın 8 ayında blok mermer ve işlenmiş doğal taş ihracatının 1 milyar 169 milyon 211 bin dolara ulaştığını belirterek, hedeflerinin 2 milyar dolar sınırını aşmak olduğunu söyledi.
Balıkesir'de Hayvancılık Sektörü İçin Ar-Ge Merkezi Kuruldu
Hayvancılık sektörünün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayladığı "ilk" Ar-Ge merkezi, Balıkesir Yem Sanayi A.Ş'de (BALYEM) kuruldu.
Marmara'da Hamsinin Satış Fiyatı Düştü
Av yasağının sona ermesiyle Marmara Denizi'nde ağlara takılan hamsinin bolluğu balıkçıların yüzünü güldürüyor.
Edremit Körfezi Turizmde Altın Dönemini Yaşıyor
Havaların serinlemeye başlamasıyla her yıl ağustos ayının sonundan itibaren boşalmaya başlayan Kuzey Ege'nin önemli turizm merkezlerini barındıran Edremit Körfezi'nde, hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesi tesislerdeki doluluk oranlarını yüzde 60'ın üzerine çıkardı.
Funda Bitkisinin Süpürgeye Uzanan Serüveni
Mayıs ayında ekimi eylül ayında da hasadı yapılan funda bitkisi (süpürge otu), yaprak ve tohumlarından ayrıldıktan sonra kurutularak demeti 5 liradan satılıyor.
5 Büyük Firma Demiryolu Lojistiğine Giriyor
TCDD Taşımacılık AŞ Ege Bölge Müdürü Müslüm Yurdakul, 5 büyük firmanın, gelecek yıl demiryolu lojistiğine girmiş olacağını bildirdi.
Tariş'in 33 Yıllık Başkanı Görevini Bıraktı
Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Çetin, görevinden ayrıldığını açıkladı.
150 Lira Olan Sardalyanın Kasası 25 Liraya Düştü
İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlere balık sevkiyatının yapıldığı Balıkesir'in Bandırma ilçesi Su Ürünleri Halinde av yasağı döneminde kasası 150 lira olan sardalyanın fiyatı 25 liraya düştü.
Balıkesir'de Ayçiçeği Hasadı Yüzleri Güldürüyor
Balıkesir'in Bandırma ilçesi Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Halit Sezgin, "Bandırma ve çevresinde hasadı süren ayçiçeği, üreticinin yüzünü güldürüyor." dedi.
Yumurta Enflasyonu'nda İç Tüketim ve İhracat Etkisi
Tüketici fiyatları bazında ağustosta en yüksek fiyat artışı yüzde 16,85 ile yumurtada görülürken, bu artışta iç tüketimdeki talebin ve ihracattaki hareketlenmenin etkili olduğu bildirildi.
10 Günlük Tatil Turizmciyi Mutlu Etti
30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı'nı da içine alan 10 günlük tatil, Güney Marmara ve Kuzey Ege'deki turizmciler ve esnafın yüzünü güldürdü.
Kurbanlık Yetiştiricileri Çifte Bayram Yaptı
Kurban Bayramı dolayısıyla Bursa ve Balıkesir'de kurulan kurbanlık pazarlarında hayvanlarının neredeyse tamamını satan yetiştiricilerin yüzleri güldü.
Balıkçılardan Gecikmeli 'Vira Bismillah'
Bu sezon Kurban Bayramı dolayısıyla gecikmeli olarak "vira bismillah" diyen Marmara'daki balıkçıların ağlarına en fazla sardalya ve istavrit takıldı.
Marmara ve Avşa Adalarında 10 Günlük Tatil Sevinci
Marmara Denizi'nde bulunan gözde turizm merkezlerinden Avşa ve Marmara adalarındaki turizmciler, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılmasını sevinçle karşıladı.
Kurban Bayramı Tatil Süresi Belli Oldu
Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması Kuzey Ege ve Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki turizmciler tarafından memnuniyetle karşılandı.
Satılık Konut Fiyatları En Çok Balıkesir'de Yükseldi
Türkiye genelinde konut fiyatları temmuzda bir önceki aya göre yüzde 0,74 artarken, yeni konutların yarısı senetle satıldı.
Balıkesir OSB'ye Savunma Sanayi Yatırımı
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) iştiraki İŞBİR Elektrik Sanayi AŞ ile Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında arsa tahsisine ilişkin sözleşme törenle imzalandı.
Kuzey Ege'de Kurban Bayramı Rezervasyonları Hızlandı
Ayvalık, Ören, Akçay, Altınoluk, Güre ve Zeytinli gibi Kuzey Ege'nin önemli turizm merkezlerinde Kurban Bayramı'na yönelik rezervasyonlar sürerken, doluluk oranları yüzde 90'lara ulaştı.
Osmanlı Sanatı 'Filografi' Kadınlara Gelir Kapısı Oldu
Osmanlı döneminin unutulmaya yüz tutmuş sanatlarından olan, tel ve çivilerin kullanıldığı filografi, Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde ev hanımlarına gelir kapısı oldu.
İş Dünyası Yüzde 6 Büyüme Bekliyor
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu, Türkiye'nin bu yıl yüzde 6 civarında büyüyeceğini öngördüklerini belirterek, "Bunun da ülke için dünyadaki gelişen ülkeler içinde çok iyi bir nokta olduğunu düşünüyorum." dedi.
Turizmcilerin 10 Günlük Tatil Beklentisi
Yılda yaklaşık 3 milyon gecelemeyle "iç turizmin lideri" olan Balıkesir'in Edremit, Burhaniye, Gömeç ve Edremit ilçelerindeki turizmciler, 30 Ağustos ile birleşen Kurban Bayramı tatilinin, pazartesi ve salı günlerinin de dahil edilerek 10 güne uzamasını bekliyor.
Balıkesir’de Kinoa Hasadı Yapıldı
Balıkesir'in Karesi ilçesine bağlı Hisaralan Mahallesi'nde bir çiftçi 4 ay önce ekimini yaptığı kinoa bitkisinin hasadını gerçekleştirdi.
Edremit Körfezi'nde Zeytinde Yüksek Rekolte Bekleniyor
Türkiye'de, yaklaşık 13 milyon zeytin ağacı ile önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinden Edremit Körfezi'nde, bu sezon verimin yüksek olması bekleniyor.
Balıkesir HAYKOOP Hizmet Yeterlilik Belgesi Aldı
Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP), kendisine bağlı 138 ortak kooperatife danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermek için Türk Standartları Enstitüsünden (TSE) "Hizmet Yeterlilik Belgesi" almaya hak kazandı.
Yumurtadaki Yükseliş Üreticisini Tatmin Etmedi
Temmuz ayının başlarında dip yaparak en düşük fiyat seviyelerine inen ve iç pazarda üreticinin adet fiyatını, boyutuna göre 11 ile 18 kuruş arasında toptan sattığı yumurta, ay sonunda 22-24 kuruş seviyelerine yükseldi.
Balıkesirli Balıkçılar Dümeni Ege Denizi'ne Çevirdi
Balıkesirli balıkçılar dümeni, 15 Temmuz itibarıyla uluslararası sularında su ürünleri avcılığına izin verilen Ege Denizi'ne çevirdi.
Bandırma Halinde Sardalya ve Uskumru Bolluğu
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Su Ürünleri Bandırma Balık Hali'nde sardalya ve uskumru bolluğu yaşanıyor.
Bor Radyasyona Karşı Zırh Oluyor
Rezervinin büyük bölümü Türkiye'de bulunan bor madeninin saflaştırılmasıyla elde edilen bir madde, radyasyona karşı yalıtım malzemesi olarak uygulanıyor.
Tarihi Zeytinyağı Fabrikası Yaşam Merkezi Oluyor
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 19. yüzyılda inşa edilen ancak 2001'de üretimine son verilen atıl durumdaki "Kırlangıç Zeytinyağı ve Sabun Fabrikası" restore edilerek, yaşam merkezine dönüştürülecek.
Toplam Kayıt: 736   Sayfa: 1/19 [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ] 

Son Günlerin Haberleri
23.10.2017 Tarihli Haberler
22.10.2017 Tarihli Haberler
21.10.2017 Tarihli Haberler
20.10.2017 Tarihli Haberler
19.10.2017 Tarihli Haberler
18.10.2017 Tarihli Haberler
17.10.2017 Tarihli Haberler
16.10.2017 Tarihli Haberler
15.10.2017 Tarihli Haberler
14.10.2017 Tarihli Haberler
13.10.2017 Tarihli Haberler

  Balnet Ürün Vitrini
Kompozit Kaplama ve Silikon Cephe
Kompozit Kaplama ve Silikon Cephe
ALTIN ALÜMİNYUM
Büyükbaş Hayvan Otluğu
Büyükbaş Hayvan Otluğu
MOY METAL ÇELİK KONSTRÜKSİYON
Büyükbaş Besi Damı
Büyükbaş Besi Damı
BALIKESİR ÇELİK ÇATI
CNC Router Kesim Makinası
CNC Router Kesim Makinası
TIMAKSAN TINAZ MAKİNA SANAYİİ A.Ş
Otomatik Tente Sistemleri
Otomatik Tente Sistemleri
ACUN TENTE - CAM BALKON
Amelia / PW Sulu Sistem Şömine
Amelia / PW Sulu Sistem Şömine
DEKOR ŞÖMİNE
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Turizm Sitelerimiz Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Oteller
Balıkesir İş İlanları
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
Balnet Otel Panel
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Filmler
Etkinlikler
Hava Durumu
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
Otel Yorumları
Online Otel Rezervasyon
Pansiyonlar
Musait.com.tr
İş İlanları
Ayvalık Assos
Altınoluk Küçükkuyu
Akçay Ören
Erdek Ocaklar
Cunda Güre
Sarımsaklı Kazdağları
Foça Dikili
Bodrum Marmaris
Fethiye Datça
Didim Çeşme
Avşa Adası Marmara Adası
Balıkesir Evden Eve Nakliyat
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Ayvalık Otelleri
Sarımsaklı Otelleri
Cunda Otelleri
Firmanı Ekle
Web Sayfası Talep Formu

Copyright © 1999 - 2017 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi