Üye Ol Şifrem?
1154 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Son Haberler
  Balıkesir'de Organ Bağışı 3 Kişiye Umut Oldu
  Balıkesir'de Otomobil Devrildi: 1 Ölü
  Pamuk Şekercinin Ekmek Teknesi Gözleri Önünde YandıBalıkesir Cam Balkon Firmaları

 

  Yarım Litre Süt, 5 Kilogram Ete Bedel
  Akçay ve Ayvalık Bayram Tatilinde Doldu Taştı
  Balıkesir'de Trafik Kazası: 5 Kişi Yaralandı
  Balıkesir'de Refüje Çarpan Vidanjör Denize Düştü
  Balıkesir'de Kısa Dönem Erler Yemin Etti
  Tatilciler Akın Akın Edremit Körfezi'ne Geliyor
  Balıkesir Karayolunda Bayram Tatili Yoğunluğu Başladı
  Ayvalık'ta Yer Altı Çöp Konteynerları Yerleştirildi
  Balıkesir'de FETÖ/PDY Operasyonu
  Balıkesir'de Uyuşturucu Operasyonu
  Karesi Belediyesinden 500 Çocuğa Bayramlık Kıyafet
  Baba, Diplomasını 2 Oğluyla Beraber Aldı
  Ünlü Futbolcu İlkay Gündoğan Memleketi Balıkesir'de
  İşte Güney Marmara'da Denize Girilecek Plajlar
  Balıkesir'de FETÖ/PDY Operasyonu
  Gönen Çay'ında Erkek Cesedi Bulundu
  Balıkesir'de Baklavalı Trafik Denetimi
  Yüzbinlerce Tatilci Edremit Körfezine Akın Ediyor
  Balıkesir'de, Koruyucu Ailelere İftar Yemeği
  Balıkesir'de Tıp Fakültesine Veda, Mesleğe Merhaba Etkinliği
  Tarihi Hastane Müze Olması İçin İmza Toplanıyor
  Ayvalık'ta Vatandaştan Yol Kapama Eylemi

Ekonomi Haberleri

Akçay ve Ayvalık Bayram Tatilinde Doldu Taştı
Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla insanların adeta akın ettiği Kuzey Ege'nin tatil merkezlerinden Balıkesir'in Edremit Körfezi ile Ayvalık ilçesinde yoğunluk yaşanıyor.
Yüzbinlerce Tatilci Edremit Körfezine Akın Ediyor
Kuzey Ege'nin eşsiz doğasıyla bilinen Kazdağları ve Madra Dağı etekleri ile Ege Denizi kıyısında kurulu tatil beldeleri, Ramazan Bayramı'nda yüzbinlerce tatilciyi ağırlamaya hazırlanıyor.
Avşa Adası Bayramda Tatilcilerin Akınına Uğrayacak
Balıkesir'in Marmara (Adası) ilçesine bağlı Avşa Adası'nda 3 günlük Ramazan Bayramı tatilini dört gözle bekleyen turizmciler, tatilci akınıyla yaşanacak yoğunluğu karşılamaya hazır.
Satılık Konut Fiyatları En Çok Balıkesir'de Arttı
Türkiye genelinde konut fiyatları mayısta bir önceki aya göre yüzde 1,07, geçen yılın aynı dönemine göre de yüzde 9,96 yükseldi.
Zeytin Sektöründe Tasarı Mutluluğu Yaşanıyor
Türkiye'nin en önemli zeytin ve zeytinyağı üretim alanlarından Edremit Körfezi çevresindeki çiftçiler, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunun, zeytinlik sahalarla ilgili maddeyi, Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısından çıkarmasının mutluluğunu yaşıyor.
Turizm Merkezleri Çifte Bayram Yapacak
Yılda yaklaşık 3 milyon geceleme ile "iç turizmin lideri" olan Balıkesir'in Kuzey Ege ve Marmara Denizi'ne kıyısı olan turizm merkezlerindeki tesisler ve esnaf, çifte bayram yaşayacakları Ramazan Bayramı'nı dört gözle bekliyor.
Balıkesir'de Jeotermal Topraksız Tropik Seracılık
Balıkesir Büyükşehir ile Sındırgı Belediyeleri arasında, ilçede topraksız tropik seracılık yapılması için protokol imzalandı.
Balıkesir'in O İlçesinde Saniyede 29 Yumurta Üretiliyor
Kanatlı sektöründe önemli potansiyele sahip Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 3 milyon 150 bin tavuktan, saniyede yaklaşık 29 yumurta alınıyor.
Yağışlar Hububat Üreticisini Sevindirdi
İlkbahar yağışlarının iyi gitmesi dolayısıyla Balıkesir'in Bandırma ilçesinde rekoltenin geçen yıla göre yüzde 10 artacağı tahmin ediliyor.
Bayram Öncesi Rezervasyon Yoğunluğu Başladı
Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden Edremit Körfezi’ndeki turistlik tesislerde yaz sezonuna girilmesiyle rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor. Turizm işletmecileri, Ramazan Bayramı tatilinde yer sıkıntısı yaşamak istemeyenleri tesislerde yerlerini şimdiden ayırtmaları konusunda uyardı.
Adalarda Bayram Tatili İçin Rezervasyonlar Başladı
Yerli turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ile Balıkesir'in Cunda ve Avşa adalarındaki tesislerin, yaz tatili sezonunun başlayacağı Ramazan Bayramı'nda yüzde 100 dolulukla hizmet vermesi bekleniyor.
4 Yılda 6 Bin Metrekarelik Tesisin Sahibi Oldu
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, evinin banyosunda bir metrekarelik kutuda solucan gübresi üretimine başlayan girişimci İlknur Pazarcık, şimdilerde aynı işi, 2 bin metrekaresi kapalı 6 bin metrekarelik dev tesiste sürdürüyor.
Balıkesir'de Çeltik Tavaları Kurutulmaya Bırakıldı
Balıkesir'in Manyas ilçesinde çeltik ekiminde sona gelinirken, çimlenmeye başlayan tavalar kurutulmaya bırakıldı.
Balıkesir'de İspanyol Enginarı Üreticisini Sevindirdi
Balıkesir'in Edremit ilçesinde alternatif ürün olarak üretimine başlanılan ve yerli türlere göre en az 2 kat daha fazla verim alınan İspanyol enginarı, çiftçilerin yüzünü güldürdü.
Balıkesir'de Tekno-Atölye'nin Temeli Atıldı
Balıkesir Organize Sanayi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bin metre kare kapalı alana inşa edilecek Tekno-Atölye'nin temeli atıldı.
Balıkesir'den 10 Ülkeye 1 Milyon Ceviz Fidanı
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Kasım 2016-Mart 2017 sezonunda üretilen yaklaşık 5 milyon ceviz fidanından 1 milyonu ihraç edildi.
Altın Değerindeki Mantarın Özünü İhraç Ediyorlar
Balıkesir'in Edremit ilçesinde kurulu bir firma, kurusunun kilosu bin liraya kadar çıkan kuzugöbeği mantarının özünü çıkarıp ilaç sanayisi için ihraç ediyor.
Balıkesir'de Çeltikçiler Yeni Sezondan Umutlu
Türkiye'nin önemli pirinç üretim merkezlerinden Balıkesir'in Gönen, Manyas ve Bandırma ilçelerinde çeltik ekimine başlandı.
Buğday Yetiştiriciliği ve Faydalarının Araştırılması Projesi
Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi'nde TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na katılan 11. sınıf öğrencileri, buğday çiminin kansere olan etkisini araştırdı.
İç Turizmin Lideri 3 Günü Yoğun Geçirecek
Balıkesir'deki turizm merkezleri, 19 Mayıs ve hafta sonunun birleşmesi dolayısıyla oluşan 3 günlük tatili yoğun geçirecek.
Yunan Turistler Ayvalık'ı Komşu Kapısı Yaptı
Midilli Adası'nda yaşayan Yunanlar, semt pazarından alışveriş yapmak için her perşembe feribotla Balıkesir'in Ayvalık ilçesine geliyor.
Balıkesir'de Tütün Dikim Zamanı
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde tütün dikimi başladı.
Üç Günlük Tatil Turizmcinin Yüzünü Güldürdü
Hafta sonu tatilinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile birleşip 3 güne çıkmasını fırsat bilen tatilciler, Edremit Körfezi'ne akın etti.
Reçine Üretiminde Hedef Yıllık 60 Ton
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), plastik sanayiden tıp alanına kadar farklı birçok sektörde kullanım alanı olan reçine ve reçine türevi ürünlerde dışa bağımlılığı bitirmek ve üretimde yerel kaynakların kullanılmasını sağlamak maksadıyla geliştirdiği "Reçine Eylem Planı"yla reçine üretiminin 3 yılda 60 tona kadar yükseltilmesi amaçlanıyor.
3 Kentten 3 Milyon Eve Yetecek Elektrik Üretiliyor
Rüzgar enerjisinde sahip oldukları 2 bin 822 megavatlık kurulu güçle İzmir, Balıkesir ve Manisa'da, yaklaşık 3 milyon hanenin ihtiyacına eş değer elektrik üretimi yapılıyor.
Manyas'ta Süt Üretimi %20 Civarında Arttı
Balıkesir'in Manyas ilçesinde mart ayında süt üretiminde yüzde 20 civarında artış olduğu bildirildi.
Türkiye Manda Islah Merkezi Olacak
Dünya Manda Birliği Başkanı ve Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca başlatılan "Halk Elinde Anadolu Mandası Islahı Projesi" sayesinde Türkiye'nin manda ıslah merkezi haline geleceğini söyledi.
Balıkesir'de Genç Çiftçilere Hibe Desteği Müjdesi
Balıkesir'in Edremit ilçesinde Edremit İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Özbudak, kırsal alanda faaliyet gösteren 18- 40 yaş arasındaki genç çiftçilerin projelerine 30 bin liraya kadar hibe desteği sağlanacağını açıkladı.
Marmara Adası'ndan Dünyaya 90 Gemi Mermer Taşındı
Balıkesir'in Marmara ilçesinden (Ada) geçen yıl 42 bin metreküp blok, 360 bin ton kırılmış mermer ihracatı yapıldı.
Balıkesir İçin İşgücü İstatistikleri Açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu Balıkesir Bölge Müdürlüğü işgücü istatistik verilerini açıkladı.
Ev Alacaklara İyi Haber
Bakanlara Kurulundan ev alacaklara iyi haber
Büyükşehir Belediyesinden Nohut Üretimine Destek
Balıkesir'in Manyas ilçesinde, nohut üretiminin yaygınlaştırılması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi üreticilere destek verecek.
Bandırma Limanı'ndan İthalat ve İhracat Arttı
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bulunan Çelebi Limanı'ndan, yılın ilk iki ayında ton bazında ithalat yüzde 17, ihracat ise yüzde 64 arttı.
Kırmızı Et Açığı Şarole ve Limuzinle Kapatılıyor
Türkiye'nin yıllık yaklaşık 200 bin tonluk et açığını kapatmak için Et ve Süt Kurumu tarafından Romanya'dan ithal edilen "şarole" ve "limuzin" cinsi 2 bin besilik sığır, Kocaeli'den üreticilere dağıtıldı
Balıkesir'e Bir Dev Yatırımda Filli Boya'dan
Betek Boya Kimya ve Sanayi AŞ bünyesindeki Filli Boya, Balıkesir'de 120 milyon liralık yalıtım malzemesi üretecek tesis yatırımı yapacak.
Balıkesir Tarım ve Hayvancılık Desteği İstiyor
Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Balıkesir'in tarım ve hayvancılıkta yüzde 50 hibe desteği sağlanacak iller arasına alınmasını beklediklerini söyledi.
Balıkesir'de 2017'de Termal Turizm Umudu
Yılbaşı ve yarıyıl tatillerinde yüzde 100'e varan dolulukla hizmet vererek yıla iyi başlayan Yalova ve Balıkesir'deki kaplıca tesisleri, 2017'nin termal turizm açısından hareketli geçmesini bekliyor.
Şişecam'dan Balıkesir'e 400 Milyon Liralık Yatırım
Şişecam Topluluğu ile Balıkesir Sanayi Odası arasındaki protokol kapsamında gelecek yıl üretime başlaması hedeflenen cam elyaf üretim tesisi için imzalar atıldı.
Balıkesir'de, Tarım ve Hayvancılık Rakamları
Balıkesir Valiliği, il genelindeki tarım ve hayvancılık verilerini açıkladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, 14 bin 583 kilometrekareye sahip il pek çok tarım ürününün yanında, beyaz ve kırmızı et üretiminde de ilk sırada yer alıyor.
Kar, Zeytin Mahsulünde Artış Sağlayacak
Sızma zeytinyağı ve yeşil zeytin üretiminde Türkiye'nin önde gelen bölgeleri arasında yer alan ve 12 milyona yakın zeytin ağacı varlığına sahip Edremit Körfezi'nde zeytinlik alanlar karla kaplandı.
Toplam Kayıt: 692   Sayfa: 1/18 [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ] 

Son Günlerin Haberleri
28.06.2017 Tarihli Haberler
27.06.2017 Tarihli Haberler
26.06.2017 Tarihli Haberler
25.06.2017 Tarihli Haberler
24.06.2017 Tarihli Haberler
23.06.2017 Tarihli Haberler
22.06.2017 Tarihli Haberler
21.06.2017 Tarihli Haberler
20.06.2017 Tarihli Haberler
19.06.2017 Tarihli Haberler
18.06.2017 Tarihli Haberler

  Balnet Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Turizm Sitelerimiz Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Oteller
Balıkesir İş İlanları
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
Balnet Otel Panel
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Filmler
Etkinlikler
Hava Durumu
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
Otel Yorumları
Online Otel Rezervasyon
Pansiyonlar
Musait.com.tr
İş İlanları
Ayvalık Assos
Altınoluk Küçükkuyu
Akçay Ören
Erdek Ocaklar
Cunda Güre
Sarımsaklı Kazdağları
Foça Dikili
Bodrum Marmaris
Fethiye Datça
Didim Çeşme
Avşa Adası Marmara Adası
Balıkesir Evden Eve Nakliyat
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Ayvalık Otelleri
Sarımsaklı Otelleri
Cunda Otelleri
Firmanı Ekle
Web Sayfası Talep Formu

Copyright © 1999 - 2017 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi