Üye Ol Şifrem?
528 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

Türkiye’nin İlk Tubby Jump Alanı Balıkesir’de Kuruldu
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin prestij projesi Çay Deresi Rekreasyon alanının temeli bugün atıldı.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Mini golf alanından teleferik istasyonuna kadar bir çok yeniliği içinde barındıran projenin temelinin atılmasının ardından, Türkiye’nin ilk tubby jump atlama alanı basına tanıtıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Edip Uğur’un öncülüğünde hazırlanan "10’un Farkı 10’un Yıldızı" projelerinden biri olan ve içerisinde showroom binası, çocuk köyü, ticari ve sosyal alanlar, kongre merkezi, gölet, yeni bir dere, seyir havuzları, skate park (kaykay), 78 bin metrekare yeşil alan 43 bin 910 adet bitki, mini golf alanı, teleferik istasyonu ve birçok özellikle yaşam alanlarının yer alacağı Çay Deresi Rekreasyon alanının temeli bugün atıldı. Temel atma törenine Balıkesir protokolü, milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreni öncesi bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, son günlerde yaşanan terör olaylarını kınayarak, "Teröristlerin kökünü kazıyacağız" dedi. Ardından Balıkesir’e yapılacak yeni projeleri anlatan Uğur, Çay Deresi Rekreasyon alanını tanıttı. Başkan Uğur, "Dr. Ahmet Toprak Caddesi ile başlayıp Bandırma Caddesi ile biten Çay Deresi şehrin sorunu olmaktan çıkıyor. Eski meyve sebze halinin dönüşümü ile gerçekleştirilen Çay Deresi Rekreasyon Alanı; çocuk ve dinlenme parkları, yürüyüş-bisiklet yolları, koşu parkuru ile genç, çocuk, yaşlı her kesim tarafından kullanılabilir hale gelecek. Estetik bir kanal olarak projelendirilen atıl durumdaki dere; ıslah çalışmaları,kanalda düzenlenecek gondol turları, alışveriş merkezi,çim amfi,etkinlik sahnesiyle tekrar hayat bulunacak. 258 bin 625 metrekarelik bir alana projelendirilen Çay Deresi Rekreasyon Alanı 13 bin 908 metrekare kapalı alana sahip fuar ve kongre merkeziyle kentte turizm,sanayi,tarım ve hayvancılık alanlarında ihtisas, karma fuarlar ve kongreler düzenlenmesine olanak sağlayacak. Balıkesir Çay Deresi Rekreasyon Projesi ile çocuklar için özel olarak tasarlanmış olan Türkiye’nin ilk Çocuk Köyü ne sahip olacak. Onlarca dev oyuncağa sahiplik eden çocuk köyü, oluşturulan skateboard ve grafiti alanları gibi alternatif alanlar ve Türkiye’nin ilk Tubby jump alanı ile yetişkinler için de eğlencenin vazgeçilmez adresi olacak" dedi.

ÇAMLIK CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Balıkesir merkezde oluşturulan önemli bir cazibe merkezinin de yeşil kimliği ile bilinen Çamlık Tepesi olduğunu söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Doğal formu bozulmaksızın mevcut potansiyelinden yararlanılarak tasarlanan Çamlık Tepesi, Çay Deresi Rekreasyon Alanı arasında 2016’da ihale edilecek olan teleferik hattı aracılığıyla yaşam ve eğlencenin tümüyle iç içe geçtiği bir ağ oluşturacak. Kentin panoramik olarak izlenebileceği tek tepe olan çalık tepesine kazandırılan kültürel değerlerimizin güçlü bir yansıması olan Çamlık Cami, yenilenebilir enerji temalı bilim merkezi donatılarıyla tepe-kent arasındaki bağ güçlendirilecek, Çamlık Tepesi kentli için kullanılan bir alana dönüşecek. Kentin birçok yerinden gözlemlenebilen 33 metre uzunluğundaki hilal minare ile Balıkesir doğal imgesine kavuşacak" bilgisini verdi.

SEBZE MEYVE HALİ MODERN HALE GELECEK

Çay Deresi Rekreasyon Projesi alanında bulunan meyve sebze halinin kent merkezinden uzaklaştırılarak 240 bin metrekare devasa bir alanda tasarlanacağını söyleyen Başkan Uğur, "Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan hal projesi 75 tane hal birimi, 40 adet perakende satış birimi 3 adet sosyal tesis ve dini tesis birimlerinden oluşmakta olan modern bir kompleks niteliğinde olacak" şeklinde konuştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur konuşmasının devamında gerçekleştirilecek projelerle ilgili şunları söyledi:

"Merkezde gerçekleştirilen, kente dinamizm kazandırmak amaçlı sosyal donatılar ve cazibe merkezlerin yanı sıra kent ekonomisine katkı sağlayan büyük projeler de devam etmekte. Lojistik ve turizm potansiyeli ile Balıkesir’i Marmara bölgesinin öncelikli yatırım kenti haline getiriyor.Hem Marmara hem de Egeye kıyısı bulunan hinterlandı geniş kentte özellikle bandırma ilçesi sanayi potansiyeli ile dikkat çekmekte. Bandırmada planlanan organize sanayi bölgesi demiryolu ve karayolu bağlantıları, lojistik park ve inşa edilmesi planlana liman ile Marmara Bölgesinin yeni sanayi üssü olmaya aday. Körfez bölgesinde gerçekleşecek projelerle hizmet kalitesin arttırılarak turizmin sezonunun sürdürülebilirliği hedefleniyor. Cunda Köprüsü ile iç körfezde bulunan deniz suyunun sirkülasyonu sağlanarak bu alan kullanılabilir hale gelecek. Sağlıklaştırma çalışmasının yanı sıra yapılacak Cunda köprüsü Ayvalık - Cunda arası ulaşıma da çözüm getirecek. 7 metre uzunluğu 100 metre eni ile Türkiye’nin en uzun plajı özelliği taşıyan Sarımsaklı plajında 260 bin metrekare alanda yapılması planlanan proje kapsamında beachcluplar, localar, yürüyüş ve alışveriş alanları ile Sarımsaklıya gelen turist sayısı başta olmak üzere turizm sezonunu ve hizmet kalitesini arttırılacak. Körfezde bulunan marina, liman ve kruvaziyer liman projeleri de turizme yönelik vizyon projeleri arasında yer almakta."

Konuşmaların ardından kurban kesilerek Çay Deresi Rekreasyon alanının temeli atıldı. Ardından Başkan Uğur ve protokol üyeleri alanda gezerek yapılan projeleri yerinde inceledi.

İHA MUHABİRİ TÜRKİYE’NİN İLK TUBBY JUMP ALANINDAN ATLADI

Çay Deresi Rekreasyon alanına kurulacak olan çocuk köyünde Türkiye’nin ilk tubby jump alanı da basın mensuplarına tanıtıldı. Gazeteciler arasından gönüllü olarak tubby jump alanından atlayan İHA muhabiri Taşkın Sarıca, o anları hem cep telefonuyla kameraya kaydetti hem de tubby jump’ı deneyen ilk gazeteci oldu.

27.08.2015

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler
20.05.2020 Tarihli Haberler
19.05.2020 Tarihli Haberler
18.05.2020 Tarihli Haberler
17.05.2020 Tarihli Haberler
16.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Türkiye’nin İlk Tubby Jump Alanı Balıkesir’de Kuruldu

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi