Üye Ol Şifrem?
563 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

CHP'li Sözat, Sanayici ve İşadamlarının Konuğu Oldu
CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Sözat, Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin konuğu oldu.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Projelerini anlatan Sözat, belediye başkanı olduğunda mahallelere sağlık merkezleri yaparak ihtiyaç sahiplerine ücretsiz hizmet verileceğini söyledi.

BASİAD’ın Büyükşehir Belediye Başkan Adayları ile buluşma toplantılarının ikinic konuğu CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Sözat oldu. Karesi AVM Toplantı Salonu’nda düzenlenen programın açılış konuşmasını BASİAD Başkanı İsa Tamer Çelik yaptı. Başkan Çelik, “Bizler ili seven toplumun bütünü için refah ve huzurlu bir ortam arzu ediyoruz. BASİAD iş dünyasının sorunlarının çözülmesi adına kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğimizin amacı Balıkesir’in kalkınmasına katkı sağlamaktır” dedi.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Sözat, işadamlarına hitap ettiği konuşmasında somut projelerden söz etti. Sözat, “Balıkesir’in tarımsal alanı 510 bin hektar, ormanlık alanı 675 bin hektar. 514 bin hektarlık tarım alanının 320 bin hektarı tarla ziraatinde kullanılmaktadır.Yüzde 62’si demektir. Balıkesir tarım ve hayvancılıkta söz sahibi olmasına rağmen çayır ve mera fakiridir. Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanlığına gelirsek bir ziraatçı belediye başkanı geldi bunlarda onun eserdir denilecek yeşil alan arazisi benim çalışmalarımın başında gelecek. Balıkesir ailesi ile bir akşam çay içecek yere muhtaç hale gelmiştir. Yeşil alan için çaba göstereceğimin altını çiziyorum. Beton yığını olan Balıkesir’i yeşilliği olan bir yere çevirmek için çalışacağım. Balıkesir’de 60 bin civarında işletme var. Bunun 5-10 dekar arazisi olan işletme sayısı 4 bin. 30 bin dönüm 11 bin parça araziden oluşmuş. Yani bir parça 3 dönüme gelmiyor. 11 bin parça arazide tarım olmaz. Bunun tapulaştırması ile büyük parçalar olmalı. Belediye olarak öncü olup gayret göstereceğiz” dedi.

CHP’li Sözat, hayvancılık sektörü içinde projelerinin olduğunu kaydederek hayvancılık için özel alanlar oluşturulacağını kaydetti. Balıkesir’i kültür şehri yapmak için projeler ürettiklerini söyleyen Sözat, “Biz ulaşılabilen bir başkan olacağız. İlçe ve büyükşehir başkan adaylarımıza aracısız ulaşabilecek. Bizim hizmet anlayışımız insan odaklı. Projelerde buna bağlı olacaktır. Projemizi halkımız ile de paylaşacağız. 40 bine yakın talebimiz var. Balıkesir’e bir üniversite yetmez. Neden Marmara yada Ege Bölgesi’nde bir üniversitemiz olmasın. Körfezde bir üniversitemiz olabilir. Bu noktalarda da çalışıyoruz. Balıkesir’de üniversite var ama şehrin kültür şehri olması lazım. Kütüphane, toplantı salonu, tiyatro salonları olacak. Koca şehirde bir tane sinema kalmış. Neden sinemalarımız olmasın. Üniversitemizden faydalanacağız şehir tiyatrolarımız olacak. Bu noktada kararlı olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sami Sözat, işsizlik sorununda OSB’leri arttırmanın faydasının olacağını söyledi. Sözat, “Belediye olarak fabrika kuramayız. Belediyenin gayreti ve emeği ile Organize Sanayi Bölgesi 3-4 olacak. Yatırımcıları davet etme gibi görevlerimiz olacak. Artık devletin bugün fabrikalar yapıp iş sahası açtığı bir dönem değil. Bu konuda elimizden geleni yapacağız” dedi.

Balıkesir Üniveristesi’nin bahçesinde bulunan göletin civarını piknik alanına getireceklerini söyleyen Sözat, insanların sosyal hayatlarını düşündüklerini söyledi. Piknik alanı açısından şehrin fakir bir yapısı olduğunu söyleyen Sami Sözat, semt piknik alanları yapacaklarını kaydetti. Gençler için spor kompleksleri yapacaklarını belirten Sözat, “Stadyum yetmez. Balıkesirsporla heyecan yaşıyoruz. Süper ligde bu stat ile olmaz. Daha büyük uluslar arası maçların da yapılacağı bir spor alanına da ihtiyaç var” dedi.

Sami Sözat sözlerini şöyle tamamladı: “Balıkesir’in kenar mahallelerine sağlık merkezleri kuracağız. Belediyenin kadrolu doktorları ile vatandaşa hizmet vereceğiz. Hastanelerin yükünü azaltırken, hizmeti vatandaşın ayağına götüreceğiz. Bunun yanında gerçek anlamda ihtiyaç sahibi olan ailelere belediyemiz tarafından ana kalem ilaçlarda bedeli bizim tarafımızdan ödenmek üzere halk eczaneleri kuracağız. Bunu mutlaka yapacağız. Ayrıca bu sağlık merkezlerinde laboratuar hizmeti de olacak” dedi.

Toplantının sonunda BASİAD Başkanı İsa Tamer Çelik, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sami Sözat’a şehrin ekonomik sorunlarına ilişkin rapor sundu.

19.02.2014

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
05.06.2020 Tarihli Haberler
04.06.2020 Tarihli Haberler
03.06.2020 Tarihli Haberler
02.06.2020 Tarihli Haberler
01.06.2020 Tarihli Haberler
31.05.2020 Tarihli Haberler
30.05.2020 Tarihli Haberler
29.05.2020 Tarihli Haberler
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir CHP'li Sözat, Sanayici ve İşadamlarının Konuğu Oldu

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi