Üye Ol Şifrem?
385 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

Edip Uğur Sahaya İndi
AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur, Organize Sanayi Bölgesi karşısında kurulan ve yapımı tamamlanma aşamasına gelen lojistik köyde incelemelede bulundu.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur'un lojistik köye yaptığı inceleme ziyaretinde, TCDD İzmir Bölge Müdürü Selim Koçbay, AK Parti İl Başkanı Av. Mahmut Poyrazlı, Karesi Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz hazır bulundu. Uğur, Lojistik Köy ile birlikte Gökköy altgeçit inşaatı ve kavşak düzenlemelerini de yerinde görüp inceledi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gökköy'e de ziyarette bulan Edip Uğur burada vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi. Edip Uğur, toplam maliyeti 70 milyon TL olduğu belirtilen Lojistik Köy inşaatını incelerken yaptığı değerlendirmede, yatırımcının en büyük sorununun ürettiği malı tüketim bölgelerine ulaştırmak olduğunu vurguladı. Bu anlamda lojistik köyün büyük önem taşıdığını kaydeden Edip Uğur, “İşadamı yapacağı fabrika için kredi talep ettiğinde, kredi kuruluşları demiryolu ağı olup olmadığına göre puan verir. Balıkesir bu açıdan oldukça şanslı bir konumda" dedi. Uğur, OSB’de üretilen malın konteynırlara konulup, ulaşacağı son noktaya kadar açılmaması gerektiğinin büyük önem taşıdığını bu nedenle de lojistik köyün olduğu yerde mutlaka gümrük merkezi oluşturulması gerektiğini söyledi.

Yaklaşık 3 bin metrekare kapalı alanı bulunan Lojistik Köy inşaatında yapılan çalışmalar hakkında bigliler alan Ahmet Edip Uğur, buranın faaliyete geçmesi ile birlikte kent merkezinde kalan TCDD’ye ait bütün bölümlerin taşınacağını, gar içinde sadece yolcu indirme-bindirme yolunda kullanılmak üzere 4 ray kalacağını belirtirken, 22 dönüm alanda yapılan yeni Lojistik Köy’de yaklaşık 300 kişiye de iş imkanı doğacağını, bunun Balıkesir için ayrı bir şans olduğunu söyledi.

LOJİSTİK KÖY MAYIS AYINDA HİZMETE GİRİYOR
TCDD İzmir Bölge Müdürü Selim Koçbay Lojistik Köy’de tren seti, vagon bakım onarımı ve lokomotif tamir atölyeleri gibi bölümlerin olacağını anlattı. Koçbay, lojistik köyün mayıs ayı sonunda hizmete girmesini planladıklarını açıkladı. Gökköy’e ulaşımı rahatlatmak için yapılan ve 1 milyon 300 bin liraya mal olacak alt geçit ve kavşak düzenlemesindeki çalışmaları inceleyen AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur, Gökköy’de vatandaşlar ile bir araya geldi. Köy muhtarı Salih Aydın; İstimlak bedelleri, gölet projesi, parke taş ve lojistik köyde çalışacak işçi alımları için Uğur’dan destek istedi. Edip Uğur'un her zaman yanlarında olduğunu söyleyen muhtar, bu sürpriz ziyaretinden de büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Gökköylülere seslenen AK Parti Balıkesir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur, "Sizlere hemşehrimiz ve TCDD İzmir Bölge Müdürü Selim Koçbay’ı getirdim. Kendisi Balıkesir için elinden geleni her zaman yapıyor. Bu yüzden ona huzurlarınızda teşekkür ederim” dedi. Uğur, yakından ilgilendiği köylülerin ilettiği sorunlarını dikkatle dinledi, not aldı. Vatandaşlarla çay içip sohbet eden Edip Uğur, daha sonra başka ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere bölgeden ayrıldı.

18.01.2014

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
31.05.2020 Tarihli Haberler
30.05.2020 Tarihli Haberler
29.05.2020 Tarihli Haberler
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Edip Uğur Sahaya İndi

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi