Üye Ol Şifrem?
773 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Eski Dyp Milletvekili Sami Sözat Oldu
CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Sözat oldu.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Eski DYP Balıkesir Milletvekili olan Sami Sözat uzun zamandan beri Balıkesir Ziraat Odası Başkanlığı yapıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 28 kasım tarihinde Balıkesir'i ziyaretindeki temaslarında Balıkesir Ziraat Odası'nı da ziyaret etmiş ve Oda başkanı Sami Sözat ile de ilk defa burada tanışmıştı. Sözat'ın CHP'den Büyükşehir Adayı olduğunun açıklanması Balıkesir siyaset çevresinde sürpriz olarak değerlendirildi.

CHP Parti Meclisi'nin hafta sonu Ankara'da düzenlediği toplantıda birçok ilin belediye başkan adayı da kesinleşti. Bunlardan biri Balıkesir oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olarak açıklanan Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat ismi kamuoyunda tartışılmaya başladı. Adaylığıyla ilgili olarak Ankara'ya CHP Genel merkezine giden Sami Sözat, İHA'ya yaptığı kısa değerlendirmede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinden aday olmasını istediğini söyledi. Eski DYP Milletvekili olması sebebi ile yapılan eleştirilere de değinen Sözat, "Benim adaylığım particiliğin ötesinde bir durumdur" diye konuştu.

Eski Doğru Yol Partisi (DYP) Balıkesir Milletvekili ve Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat'ın Büyükşehir Adaylığıyla ilgili dün akşam Parti Meclisinden önce aday ismi sorulan CHP İl Başkanı Av. Muzaffer Mavuk ise, "Bizim Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için iki isim var; Sayın Sami Sözat ve Sayın Naim Durmaz" demişti. Öte yandan, CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk'un, parti teşkilatı ile kamuoyu kulislerinde ve basın mensuplarına Balıkesir Büyükşehir Adaylarının emekli eğitimci Naim Durmaz'ın olacağını söylemişti. Buna rağmen CHP Parti Meclisi toplantısından Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat'ın isminin çıkması herkesi şaşırttı.

ADAYLIĞI GETİREN ESPRİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kasım ayı sonunda geldiği Balıkesir'de gün boyunca iş dünyası temsilcilerini ziyaret etmiş, akşam da sektör temsilcileri ile yemek yemişti. Balıkesir il yönetiminin hazırladığı ziyaret programına göre Ticaret Odası ziyaretinin sonrasında Ziraat Odası'nı ziyaret eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu burada Oda başkanı Sami Sözat ile tanışmıştı. Hükumetin tarım politikalarını eleştiren ve çiftçinin mağdur edildiğini söyleyen Sami Sözat'ın konuşmasının bir bölümünde Türkiye Cumhuriyeti kelimesini kullandıktan sonra Kemal Kılıçdaroğlu'na dönerek, "Başımıza bir iş gelmez değil mi efendim?" diyerek yaptığı espri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da güldürmüştü. Aynı akşam iş dünyası ile buluştuğu yemekte de konuşan Sami Sözat'ın konuşmasını alkışlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Balıkesir'de partisinden kimin aday olacağı tartışmalarına bir anlamda cevap bulduğu belirtiliyor.

ADAYI KILIÇDAROĞLU BELİRLEDİ

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayının eski parlamenter Sami Sözat'ın olmasını Kemal Kılıçdaroğlu'nun istediği belirtildi. Dün gece CHP Genel Merkezi'ne çağrılan Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, adaylığı konusunda İHA muhabirine konuştu. Sözat, "Adaylığım kesinleşti. Benim herhangi bir talebim olmadı, tamamen genel başkandan gelen bir talep. Balıkesir ziyareti sonrası her şey kendiliğinden gelişti" dedi.

Eski DYP Milletvekili olması ve parti içinden bir isim olmaması dolayısı ile adaylığı eleştiri konusu olan Sami Sözat, "Bir ortak noktamız var o da Türkiye. Bu ortak noktada ülkede işlerin iyiye gitmediği, ülkenin kaosa doğru sürüklendiğini gören insanların bir araya gelme duygusudur bu. Bunu böyle anlamak lazım. Benim adaylığım bu anlamda particiliğin ötesinde bir durumdur" dedi.

Ankara'dan yarın döneceğini söyleyen Sözat, en kısa sürede çalışmalara başlayacağını kaydetti.

23.12.2013

chpsami sözatBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
30.05.2020 Tarihli Haberler
29.05.2020 Tarihli Haberler
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler
20.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Eski Dyp Milletvekili Sami Sözat Oldu

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi