Üye Ol Şifrem?
499 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

Edip Uğur'dan Büyükşehir Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığıyla ilgili yöneltilen soruları cevapladı. Uğur, "Ben adayım demiyorum, bizde görev verilir. Partimizin usulleri var. Balıkesir'de AK Parti 10 tane Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkarır" dedi.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

"ZAMANI GELİNCE HERŞEY OLUR"
Edip Uğur adaylığıyla iglili soruya verdiği cevabında, "Zamanı gelince her şey olur" dedi. 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Balıkesir'de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur, "Adayım" veya "Aday değilim" demedi. AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ve yöneticilerle birlikte MHP'li Belediye Başkanı İsmail Ok'un kayınpederinin cenazesine katılan Uğur, cenazeden sonra gazetecilerin ısrarlı sorularına cevap verdi. 2014 seçimleri ve Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı sorulan Milletvekili Edip Uğur, AK Partili Belediyelerin elinin değdiği her yerin değiştiğini, Balıkesir'in de AK Partili belediye döneminde çehresinin değiştiğini, şehrin güzelleştiğini söyledi. AK Partinin temelinin mahalli idareler ve belediyecilik olduğunu, temelin Recep tayyip Erdoğan'a dayandığını belirten milletvekili Edip Uğur, "Zaten AK Parti'nin temeli yerel yönetimlere, belediyeye dayanıyor; Recep Tayyip Erdoğan'a dayanıyor. Balıkesir'de AK Parti 10 tane Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkarır; 20 tane ilçelere belediye başkan adayı çıkarır. Zaten AK Parti Belediyesinin elinin değdiği yer değişiyor. Onun için zamanı gelince her şey olur. Belediye Başkanı hangi şerde AK Partili olursa değiştirir. Nasıl Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'u değiştirdi, Melih Gökçek Ankara'yı değiştirdi, Konya'sı, Kayseri'si AK Parti'nin elinin değdiği her yer değişiyor. Dolayısıyla Balıkesir de AK Parti'nin eli değdiği için değişti. Balıkesir'in eli yüzü düzeldi. İşte terminali neredeydi? Balıkesir'de günde 600 tane otobüs Balıkesir Terminaline giriyordu. Parka kimse, aileler gidebiliyor muydu? Balıkesir'i; Yoluydu, kaldırımıydı, yeşil alanlarıydı, içme suyu arıtması, atık su arıtması bu halde miydi? AK Parti'nin eli değdi Balıkesir'in yüzü değişti; Yine değişir. Çünkü AK Parti'nin temeli mahalli idareler ve belediyecilik. Yok, ben adayım demiyorum. Bizde görev verilir" diye konuştu.

"ADAYIM DEMİYORUM"
Balıkesir'de AK Partili tanınmış isimlerden Emin Ermişler ile birlikte Başbakan Erdoğan ile büyükşehir belediye başkanlığına adaylık konusunda görüşüp görüşmedikleri sorulan Edip Uğur, "Faraziyeler üzerine konuşmayız" dedi. Uğur, adaylığıyla ilgili ısrarlı sorular üzerine, "Bizim partimizin usulleri var. Şimdiye kadar 3 genel seçim yaptık, 2 yerel seçim yaptık. Usuller belli, o usuller uygulanır. Ona göre AK Parti de belediye başkan adayını belirler, açıklar. Bu kadar net. Bu işin bir süreci var, seçim takvimi var, o zaman açıklanır. Kasım'da, Aralık'ta herhalde belli olur" diye konuştu. 

13.07.2013

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
31.05.2020 Tarihli Haberler
30.05.2020 Tarihli Haberler
29.05.2020 Tarihli Haberler
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Edip Uğur'dan Büyükşehir Açıklaması

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi