Üye Ol Şifrem?
810 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

'Bu Satışlar, Benim İçimi Sızlatıp Uykularımı Kaçırdı'
Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Ed-Bel genel müdürü Hasan Tunceli’den sonra makamında soruşturma ile ilgili ayrı bir basın toplantısı düzenledi.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Kılıç, satışların kendisinin içini sızlatıp uykularını kaçırdığını söyledi.
Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, bir dönem ara vererek sıfır borç ile bıraktığı belediye ve belediyeye ait olan Ed-Bel şirketinin milyonlarca lira borç batağında bırakıldığını hatırlattı.

Kılıç, “Yönetime geldiğimizde AK Parti yönetimi boyunca belediyenin önünden bile geçmeyen devletin vergi memurları da dahil olmak üzere yüzlerce alacaklı ile karşı karşı kaldık”dedi.

Bu sıkıntıların zaman zaman ulusal basına bile malzeme olduğunu söyleyen Kılıç; Edremit’in kanayan yaralarına çare olmak istediğini belirten iyi niyetinden şüphem olmayan AK Parti li ilçe başkanının ilçenin borç sorunu yokmuş, sanki keyfi satışlar yapılıyormuş gibi davranmasına ve kamuoyu ’nu da bu doğrultuda yönlendirmesine anlam veremediğini söyledi. Belediye’nin ve şirketinin emin ellerde olduğunu vurgulayan Tuncay Kılıç, “ O şirketi de belediyeyi de kimse benim kadar düşünemez. İçimiz kan ağlayarak yaptığımız bu satışlar ile ilgili AK Parti ilçe başkanı hesap sormaya kalkışıyorsa, hesap soracağı insanlar aynı iftar sofrasında buluştuğu AK Parti’nin seçimi bana karşı kaybetmiş olan ve büyük bir borç yükü ile bizi karşı karşıya bırakan Yunus Bozbey ve ekibidir” dedi.

Son günlerde başlatılan karalama kampanyası doğrultusunda sanki birilerine şirketin mal varlığı peşkeş çekiliyormuş izlenimi verilmeye çalışıldığını, ancak güneşi balçıkla sıvamak isteyenlerin o karanlıkta boğulacağını da dile getiren Belediye Başkanı Kılıç, Ed-Bel’in bir önceki belediye başkanı ve ekibinin soktuğu borç batağından kurtarılması için kendi çabası ile hiç yoktan bir taş ocağı yeri temini sağladığını. Ocağı satarak buradan gelen para ile borçların ciddi bir bölümünün kapatılmasının sağlandığını ancak şirketin borcunun 4-5 milyon TL gibi rakamlarla ifade edildiğinin de altını çizdi. AK Parti’nin Edremit’e yeni taşınan Edremit İlçe Başkanı aylarca maaş alamayan şirket çalışanlarının evine, çocuğuna para götürememesi, alacaklıların kapılarda yatıp kalkması, daha önceki AK Parti’li yöneticilerin ciddi anlamda peşkeş çektiği araziler ile ilgili acaba eski belediye başkanına neden böyle oldu diye sordun mu sorusunu yöneltti.

Bahsi geçen satışlardan Marina çay bahçesi olarak bilinen alanın satışının belediyeyi ilgilendirmemesine rağmen şeffaf belediyecilik anlayışı gereğince belediye meclis toplantısında gündeme getirdiğini de belirten Kılıç, “AK Parti’li meclis üyeleri de dahil kimse bu duruma karşı çıkmamıştır” dedi. Son yapılan satışlar ile ilgili de tüm yasal prosedürlerin yerine getirildiğini de belirten Kılıç, ilk döneminde kendi şahsi çabaları ile büyük bir mal varlığına ulaştırdığı şirketinin beceriksiz AK Parti’li yöneticiler sayesinde vergisini, sigortasını, elemanına maaşını hatta bürosunun elektrik masrafını dahi ödeyemez hale getirildiğini bu durumun böyle devam edemeyeceğini anladıkları için şirketin borçlarını kapatıp ihalelere girebilecek ve kendini devam ettirebilecek bir kurum olması için bu satışları yapmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Ed-Bel’in borçlarından arınmış bir şirket olarak şimdi birçok belediyenin temizlik ihalesine girip kendisini devam ettirecek hale geleceğini söyleyen Kılıç, “ Ben belediyenin ve şirketinin mal varlığı ile ilgilendiğim zamanın binde birini ne aileme ne işlerime ayırabiliyorum. Bu satışlar benim içimi sızlatıp, uykularımı kaçırırken gazete sayfalarına boy boy demeç vererek beni eleştiren siyasiler mışıl mışıl uyuyor” diye konuştu. Ed-Bel benim evladım gibidir ifadesini kullanan başarılı siyasetçi bu şirketi o eski parlak günlerine döndürmek benim boynumun borcudur, Belediye ve Belediyenin şirketinin sürekli olarak zaten denetlendiğini tekrar eden Tuncay Kılıç, seçmenlerine seslenerek ben ve ekibim bizi yıldırmaya çalışanlara rağmen mücadelesinden vazgeçmeyecektir “dedi. Yerelde siyasetin partizanlıkla yapılamayacağının da altını çizen başarılı siyasetçi takım tutar gibi yerelde siyaset yapılmaz, yerelde siyaset isim üzerinden yürür, bugüne kadar eski AK Parti’li belediye başkanının bıraktığı milyonlarca TL borca rağmen Faruk Serpil parkından, jeotermale. Millattan sonra yapılan en büyük anfi tiyatrodan, alt yapı ve parke hizmelerine. Araç alımlarından, köprü yapımlarına kadar onlarca hizmet yapıldıysa ve aksamadan devam ediyorsa bu A ya da B partisi üzerinden değil Tuncay Kılıç isminin verdiği güvenle yapılmaktadır”

08.08.2012

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
04.06.2020 Tarihli Haberler
03.06.2020 Tarihli Haberler
02.06.2020 Tarihli Haberler
01.06.2020 Tarihli Haberler
31.05.2020 Tarihli Haberler
30.05.2020 Tarihli Haberler
29.05.2020 Tarihli Haberler
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir 'Bu Satışlar, Benim İçimi Sızlatıp Uykularımı Kaçırdı'

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi