Üye Ol Şifrem?
783 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'deki Ev Yangınında 2 Yaşındaki Çocuk Öldü

Balıkesir'de Harekata Destek Yürüyüşüne Binlerce Kişi Katıldı

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na Destek

Edremit'te Zeytin Üreticilerine Makineleri Teslim Edildi

'Bu Satışlar, Benim İçimi Sızlatıp Uykularımı Kaçırdı'
Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Ed-Bel genel müdürü Hasan Tunceli’den sonra makamında soruşturma ile ilgili ayrı bir basın toplantısı düzenledi.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Kılıç, satışların kendisinin içini sızlatıp uykularını kaçırdığını söyledi.
Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, bir dönem ara vererek sıfır borç ile bıraktığı belediye ve belediyeye ait olan Ed-Bel şirketinin milyonlarca lira borç batağında bırakıldığını hatırlattı.

Kılıç, “Yönetime geldiğimizde AK Parti yönetimi boyunca belediyenin önünden bile geçmeyen devletin vergi memurları da dahil olmak üzere yüzlerce alacaklı ile karşı karşı kaldık”dedi.

Bu sıkıntıların zaman zaman ulusal basına bile malzeme olduğunu söyleyen Kılıç; Edremit’in kanayan yaralarına çare olmak istediğini belirten iyi niyetinden şüphem olmayan AK Parti li ilçe başkanının ilçenin borç sorunu yokmuş, sanki keyfi satışlar yapılıyormuş gibi davranmasına ve kamuoyu ’nu da bu doğrultuda yönlendirmesine anlam veremediğini söyledi. Belediye’nin ve şirketinin emin ellerde olduğunu vurgulayan Tuncay Kılıç, “ O şirketi de belediyeyi de kimse benim kadar düşünemez. İçimiz kan ağlayarak yaptığımız bu satışlar ile ilgili AK Parti ilçe başkanı hesap sormaya kalkışıyorsa, hesap soracağı insanlar aynı iftar sofrasında buluştuğu AK Parti’nin seçimi bana karşı kaybetmiş olan ve büyük bir borç yükü ile bizi karşı karşıya bırakan Yunus Bozbey ve ekibidir” dedi.

Son günlerde başlatılan karalama kampanyası doğrultusunda sanki birilerine şirketin mal varlığı peşkeş çekiliyormuş izlenimi verilmeye çalışıldığını, ancak güneşi balçıkla sıvamak isteyenlerin o karanlıkta boğulacağını da dile getiren Belediye Başkanı Kılıç, Ed-Bel’in bir önceki belediye başkanı ve ekibinin soktuğu borç batağından kurtarılması için kendi çabası ile hiç yoktan bir taş ocağı yeri temini sağladığını. Ocağı satarak buradan gelen para ile borçların ciddi bir bölümünün kapatılmasının sağlandığını ancak şirketin borcunun 4-5 milyon TL gibi rakamlarla ifade edildiğinin de altını çizdi. AK Parti’nin Edremit’e yeni taşınan Edremit İlçe Başkanı aylarca maaş alamayan şirket çalışanlarının evine, çocuğuna para götürememesi, alacaklıların kapılarda yatıp kalkması, daha önceki AK Parti’li yöneticilerin ciddi anlamda peşkeş çektiği araziler ile ilgili acaba eski belediye başkanına neden böyle oldu diye sordun mu sorusunu yöneltti.

Bahsi geçen satışlardan Marina çay bahçesi olarak bilinen alanın satışının belediyeyi ilgilendirmemesine rağmen şeffaf belediyecilik anlayışı gereğince belediye meclis toplantısında gündeme getirdiğini de belirten Kılıç, “AK Parti’li meclis üyeleri de dahil kimse bu duruma karşı çıkmamıştır” dedi. Son yapılan satışlar ile ilgili de tüm yasal prosedürlerin yerine getirildiğini de belirten Kılıç, ilk döneminde kendi şahsi çabaları ile büyük bir mal varlığına ulaştırdığı şirketinin beceriksiz AK Parti’li yöneticiler sayesinde vergisini, sigortasını, elemanına maaşını hatta bürosunun elektrik masrafını dahi ödeyemez hale getirildiğini bu durumun böyle devam edemeyeceğini anladıkları için şirketin borçlarını kapatıp ihalelere girebilecek ve kendini devam ettirebilecek bir kurum olması için bu satışları yapmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Ed-Bel’in borçlarından arınmış bir şirket olarak şimdi birçok belediyenin temizlik ihalesine girip kendisini devam ettirecek hale geleceğini söyleyen Kılıç, “ Ben belediyenin ve şirketinin mal varlığı ile ilgilendiğim zamanın binde birini ne aileme ne işlerime ayırabiliyorum. Bu satışlar benim içimi sızlatıp, uykularımı kaçırırken gazete sayfalarına boy boy demeç vererek beni eleştiren siyasiler mışıl mışıl uyuyor” diye konuştu. Ed-Bel benim evladım gibidir ifadesini kullanan başarılı siyasetçi bu şirketi o eski parlak günlerine döndürmek benim boynumun borcudur, Belediye ve Belediyenin şirketinin sürekli olarak zaten denetlendiğini tekrar eden Tuncay Kılıç, seçmenlerine seslenerek ben ve ekibim bizi yıldırmaya çalışanlara rağmen mücadelesinden vazgeçmeyecektir “dedi. Yerelde siyasetin partizanlıkla yapılamayacağının da altını çizen başarılı siyasetçi takım tutar gibi yerelde siyaset yapılmaz, yerelde siyaset isim üzerinden yürür, bugüne kadar eski AK Parti’li belediye başkanının bıraktığı milyonlarca TL borca rağmen Faruk Serpil parkından, jeotermale. Millattan sonra yapılan en büyük anfi tiyatrodan, alt yapı ve parke hizmelerine. Araç alımlarından, köprü yapımlarına kadar onlarca hizmet yapıldıysa ve aksamadan devam ediyorsa bu A ya da B partisi üzerinden değil Tuncay Kılıç isminin verdiği güvenle yapılmaktadır”

08.08.2012

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir'deki Ev Yangınında 2 Yaşındaki Çocuk Öldü Balıkesir'de Harekata Destek Yürüyüşüne Binlerce Kişi Katıldı
Balıkesir'de Öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na Destek Edremit'te Zeytin Üreticilerine Makineleri Teslim Edildi
Balıkesir'deki İlkokullarda Çevre Bilinci Eğitimi Balıkesirspor, Ankara'dan Puanla Dönmeyi Hedefliyor
Balıkesir’de Uyuşturucu Operasyonu Limanda 4 Milyon 800 Bin Tonluk İşlem Hacmi Beklentisi
Kadın Cinayetlerini Oturma Eylemi İle Protesto Ettiler Kuvayımilliye Hareketinde Kadın Gönüllüler Paneli
Bandırma Ticaret Borsasında 7 bin 500 Ton Ayçiçeği Satışı Bandırmalı Balıkçıların Yüzünü Hamsi Güldürdü
Balıkesir'de Barış Pınarı Harekatı Gazisine Ziyaret Bandırma'da Yaşasın Cumhuriyet Futbol Turnuvası
Bigadiç'ten Barış Pınarı Harekatı'na Destek Çaldığı Koyunları Pazarda Satarken Yakalandı
Edremit'in Saklı Hazinesi Kırmızı Mercanlar Koruma Altına Alınacak Bandırma'da En Çok Kan Bağışında Bulunanlara Ödül
Bahçedeki İmalathanesinden Tayvan'a İhracata Hazırlanıyor Edremit'te Uyuşturucu Operasyonu
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
19.10.2019 Tarihli Haberler
18.10.2019 Tarihli Haberler
17.10.2019 Tarihli Haberler
16.10.2019 Tarihli Haberler
15.10.2019 Tarihli Haberler
14.10.2019 Tarihli Haberler
13.10.2019 Tarihli Haberler
12.10.2019 Tarihli Haberler
11.10.2019 Tarihli Haberler
10.10.2019 Tarihli Haberler
09.10.2019 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
Yün Keçe
Yün Keçe
Altınkuş Yün Keçe İmalatı
Kuyruk Milli Yem Ezme Makinesi
Kuyruk Milli Yem Ezme Makinesi
Has Can Tarım Makinaları
Büyükbaş Besi Damı Yapımı
Büyükbaş Besi Damı Yapımı
Moy Metal Çelik Konstrüksiyon
Bej Mermer Merdiven Kaplama
Bej Mermer Merdiven Kaplama
Balıkesir Mermer
Ahşap Kollu Döşemeli Mavi Sandalye S180
Ahşap Kollu Döşemeli Mavi Sandalye S180
Cms Susurluk Ahşap Masa Sandalye
İnşaat Sonrası Temizlik
İnşaat Sonrası Temizlik
Özen Temizlik
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Hava Durumu
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir 'Bu Satışlar, Benim İçimi Sızlatıp Uykularımı Kaçırdı'

Copyright © 1999 - 2019 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi