Üye Ol Şifrem?
529 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir organik

-
2277186 Balıkesir haber organik 60 inceleme

Köylü Kadınlar, Doğa Dostu Temizlik Malzemesi Üretiyor
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, Kazdağlarının eteklerinde kurulu Nusratlı köyünde yaşayan kadınlar, tarihi taş okul binasında Temiz Gelecek Derneği (TEGEL) öncülüğünde yürütülen proje kapsamında "doğa dostu" temizlik malzemeleri üretiyor.
18.09.2019
Havalar Isınıyor Kazdağları Ziyaretçilerini Bekliyor
Oksijen deposu Kazdağları, bozulmamış doğası, organik tarım alanları, alternatif doğa sporları alanlarıyla ilkbahar mevsiminde de önemli alternatifler sunuyor. Oksijen deposu Kazdağları, bozulmamış doğası, organik tarım alanları, alternatif doğa sporları alanlarıyla ilkbahar mevsiminde de önemli alternatifler sunuyor.
04.03.2019
Yumurta Karmaşasına Barkodlu Çözüm
Balıkesir Ticaret Borsası ve Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Faruk Kula, toplumun kandırılmaması adına "yetiştirme metodu kodu" sisteminin yarın uygulamaya gireceğini hatırlatarak, "Yani her yumurta organik adı altında satılıyor ama her yumurta maalesef organik değil. Serbest dolaşan tavuk yumurtası da kafessiz yetiştirilen yumurtalar da kafeste üretilmesine rağmen kahverengi olan yumurtalar da organik diye satılıyor." dedi.
16.04.2018
Evinde Organik Ürettiği Ürünleri Yurtdışına da Satıyor
Balıkesir'in Gönen ilçesinde, sosyal paylaşım sitelerinde videolarını izleyerek öğrendiği "amigurumi" tekniğiyle organik iplerden ördek, kelebek, ayı, kurbağa, maymun, cindy bebek, tavşan, kuzu oyuncakları ören 57 yaşındaki ev hanımı Derya Şallı, bunları yurt dışına da satmaya başladı.
27.11.2017
Balıkesir'de Beş Yıldızlı Otelin Organik Bahçe Keyfi
Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Kazdağları eteklerinde kurulu beş yıldızlı bir otelin işletmecisi, tesisinde 3 dönümlük alana oluşturduğu organik bahçeyle misafirlerine elleriyle topladıkları ürünleri yeme fırsatı sunuyor.
11.07.2017
Balıkesir'de İyi Tarım Uygulamaları
Balıkesir İl Tarım Müdür Yardımcısı Nihat Ağan, Balıkesir'de geçen yıl boyunca 161 üreticinin organik tarım yaptığını bildirdi.
16.02.2017
Organik Tarım Yapan Kırtıklılar Elektrik İstedi
BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'ne bağlı kırsal kesimdeki Kırtık Mahallesi'nde oturan, yaz aylarını Madra Dağı eteklerindeki iki ayrı yaylada geçirenler, 7 ay elektriksiz yaşadıklarını belirtti.
24.10.2016
Kırtık Organikte Marka Olacak
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 6 yıl önce organik tarıma başlayan Kırtık Mahallesi, marka olmak için çalışıyor.
10.05.2016
Köylü Kadınlar Okulu Organik Ürün Pazarı Yaptı
Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Çamlıbel köyünde dernek çatısı altında bir araya gelen köylü kadınlar, köyün eski okulunu atölye ve pazar haline getirdi.
14.10.2015
Organik Tarım Çiftçinin Umudu Oldu
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırtık köyünde 4 yıl önce 33 çiftçi ile başlayan organik tarım yaygınlaşıyor.
28.09.2015
Organik Üretim Köylünün Yüzünü Güldürdü
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırtık köyünde başlatılan organik üretimden olumlu sonuç alınırken, organik ürünler de yoğun ilgi gördü.
01.09.2015
Organik Üretim Köylünün Yüzünü Güldürdü
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırtık köyünde başlatılan organik üretimden olumlu sonuç alınırken, organik ürünler de yoğun ilgi gördü.
01.09.2015
Burhaniye’de Zeytinyağında Organik Üretim Çalışması
Türkiye’nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, zeytinyağında altın yılı yaşanırken, organik üretime geçilmesi istendi.
31.08.2015
Organik Çilek Reçeli Beğenildi
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırık mahallesinde üretilen organik sebze ve meyveler yoğun ilgi görürken, hazırlanan çilek reçeli de tutuldu.
20.08.2015
Organik Tarım Pazarı 5. Yılında
Burhaniye organik pazarı Pazartesi kurulan Burhaniye Pazar yerinde bu sene de hizmete başladı.
18.08.2015
Burhaniye’de Organik Pazar Açılışı Yapılacak
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, organik tarım her geçen gün yaygınlaşırken, Pazartesi günü saat 11.00 de Organik Pazarı açılışı yapılacak.
14.08.2015
Burhaniye’de Organik Ürünler İlgi Gördü
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, sezon nedeniyle sebze pazarı yazlıkçılarla dolup taşarken, satışa sunulan organik ürünler de yoğun ilgi gördü.
12.08.2015
Özgür Tavukların Yumurtaları Kapışılıyor
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde organik tavuk yumurtaları büyük rağbet görüyor.
03.08.2015
Burhaniye’de Organik Çilek Reçeli Üretilecek
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, kırsal Kırtık mahallesinde organik üretimde başarı sağlanırken, bu günlerde üretilen çileklerin de reçel olarak değerlendirileceği açıklandı.
23.06.2015
Organik Ürünler Jeotermal Seralarda Yetişecek
Jeotermal su denildiğinde akla gelen Balıkesir’in Sındırgı ilçesi büyük bir projeye imza atarak, bin dönümlük alanı jeotermal seralara ayırdı.
14.05.2015
Burhaniye’de Organik Yumurta İlgi Gördü
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, organik yumurta üretimi her geçen gün artarken Ercan Ergün’ün ürettiği yumurtalar da yoğun ilgi gördü.
12.05.2015
Burhaniyeliler Gönen Tarım Ve Hayvancılık Fuarına Katıldı
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde. Ticaret Odası Üyesi Orbay Organik Gıda Tarım Hayvancılık İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Drop Life markasıyla çıkardığı ürünü tanıtmak amacıyla Gönen 5. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katıldı. Firma Müdürler Kurulu Başkanı Naim Çağıl, standın ilgi gördüğünü söyledi.
16.04.2015
Kırtıklılar Organik Tarımı Daha Bilinçli Yapacak
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırtık mahallesinde 6 yıldan bu yana yapılan organik tarım uygulamalarından olumlu sonuç alınırken, kursa katılan vatandaşlar da organik tarım sertifikası aldı.
16.04.2015
Köylü Kadınlar Organik Tarımı Öğreniyor
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinin Kırtık köyünde açılan organik tarım kursu ilgi görüyor.
02.04.2015
Kırtık’ta Cep Telefonları Çekmiyor
Balıkesir’in Burhaniye ilçesin de, 3 yılda bu yana organik tarım ile adını duyuran Kırtık mahallesinde cep telefonları çekmiyor.
30.03.2015
Burhaniye’de Organik Ürünler İçin Paketleme Tesisi Kurulacak
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 4 yıl önce başlatılan organik üretimde büyük başarı sağlayan Kırtık mahallesinde paketleme tesisi kurulacağı açıklandı.
29.01.2015
Organik Ürünlerini Satıyorlar
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 4 yıldan bu yana başlatılan organik üretimde önemli gelişme sağlayan Kırtık köyü halkı, belediyenin verdiği stantta ürünlerini satmaya başladı.
22.01.2015
Evinin Bahçesinde Doğal Zeytinyağı Üretiyor
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde evini butik otel olarak işleten vatandaş, bahçeye kurduğu tarihi makinelerle zeytinleri taş baskıda sıkarak tamamen organik zeytinyağı imal ediyor.
11.12.2014
Organik Atıklar Enerjiye Dönüşecek
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gıda üzerine çalışan esnafın hizmetine 250 organik atık konteynırı tahsis etti.
04.09.2014
Ören’de Organik Pazar Açıldı
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırtık mahallesinde 3 yıl önce başlatılan organik üretimden olumlu sonuç alınırken, organik pazarların sayısına da bir yenisi eklendi.
04.09.2014
Organik Üretim Yapan Köylülere Özel Pazar
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırtık (köyü) mahallesinde 3 yıldan bu yana sürdürülen organik üretim çalışmaları olumlu sonuç verirken, vatandaşlar ürünlerini belediyenin kendilerine tahsis ettiği özel yerde satmaya başladı.
02.09.2014
Yayla Çaycısı İlgi Çekti
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kırtık mahallesinin Sinekli yaylasında düzenlenen Organik Ürün Günü, büyük ilgi görürken, yayladaki vatandaşlar da hizmet için görev bölümü yaptı.
29.08.2014
Burhaniye'de Organik Ürün Bayramı
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinin Kırtık (köyü) Mahallesi’nin Madra Dağı eteklerindeki Sinekli Yaylası’nda yapılan organik tarımda başarı sağlanırken, Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın da katılımıyla tanıtım yapıldı.
29.08.2014
Organik Tarım İçin Kamyonette Yayla Yolculuğu
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kardeş Şehirler Derneği üyesi kadınlar, organik tarım etkinliği için kamyonet üzerinde yaylaya çıktı.
29.08.2014
Burhaniye'de Organik Pazar Hizmete Girdi
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinin organik pazarı, Pazartesi günleri kurulan Burhaniye Pazar Yeri’nde hizmete başladı.
19.08.2014
Burhaniye’de Organik Tarım Yaygınlaşıyor
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda Organik Tarım bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda organik tarımın yaygınlaştırılması kararlaştırıldı.
15.07.2014
Burhaniye’de Organik Sebze Fideleri Tutuldu
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, bahar aylarının geldiği şu günlerde sebze fidelerinin dikimine başlanırken, Ziraat Mühendisi Kadir Karakuş’un satışını yaptığı organik fideler de ilgi gördü.
02.05.2014
Burhaniyeli Çiftçilerden Çanakkale Ziyareti
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, organik üretim yapan Kırtık köyü çiftçileri ile Kuyumcu, Şahinler ve Börezli köylerinden çiftçiler, Çanakkale ili Ayvacık ilçesinin Nusratlı köyüne bir gezi düzenledi.
23.01.2014
Türkiye’ye Örnek Olacak Organik Ürün Projesi Başlatıldı
Balıkesir'de devlet, köylü ve sanayici iş birliğiyle hazırlanan proje ve imzalanan protokol kapsamında, Burhaniye’nin Kırtık köyünde üretilen organik ürünler, bir firma tarafından satın alınacak ve elde edilen organik ürünlerden Türkiye’de ilk kez organik bitki özü stoğu oluşturulmaya başlanacak.
19.12.2013
Burhaniye Köylerinde Organik Tarım Anlatılacak
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün öncülüğünde düzenlenen “İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım” konulu konferansta bir konuşma yapan Kaymakam Osman Yenidoğan, konunun köy köy anlatılacağını söyledi.
06.11.2013
Dev Domates Yetiştirdi
Balıkesir'in Manyas ilçesinde emekli bir vatandaş, evinin bahçesinde organik tarım uygulaması ile 1,5 kilogram ağırlığında domates yetiştirdi.
01.10.2013
Organik Çileğine Büyük İlgi
Ayvalık'a bağlı Altınova beldesinde yetiştirilen organik çilekler Avrupa ülkelerinde büyük rağbet görüyor.
03.06.2013
Tavuk Gübresinden Elektrik Üretilecek
Bandırma'ya bağlı Edincik beldesinde organik gübreden enerji üretilecek tesisin temeli atıldı.
25.05.2013
Burhaniyeli Çiftçilere Ucuz Organik Gübre
Burhaniye Ziraat Odası Başkanlığı, çiftçilere ucuz gübre satışına başladı.
06.02.2013
Organik Pazara Üniversite Desteği
Burhaniye'de, Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nda 17.Pazarlama Kongresi başlarken, okulun koridorunda sergilenen organik ürünler de ilgi gördü.
22.10.2012
Burhaniye MYO'da Organik Standı Kurulacak
Burhaniye'de, Kırtık köyünde başlatılan organik tarımın ürünleri pazara inerken, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunda düzenlenecek olan Pazarlama Kongresi sırasında da stant kurulacağı açıklandı.
02.10.2012
Organik Hayvancılık Desteklenecek
AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığı basın sözcücü Yakup Ataş, hükumet tarafından organik hayvancılığa destek verildiğini söyledi.
25.09.2012
Burhaniye'de İlk Organik Ürünler Pazara İndi
Burhaniye'de, Kaymakamlığın desteğiyle Korucaoluk ve Kırtık köylerinde 3 yıl önce başlatılan organik tarım uygulaması ilk ürünlerini verdi.
20.09.2012
Burhaniye, Organik Pazarına Kavuştu
Burhaniye'de Pazartesi günleri kurulan Burhaniye Kemer Pazarı’nda ilk yüzde yüz ekolojik organik ürün pazar yeri, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
17.09.2012
Burhaniye'ye Organik Pazar Kurulacak
Burhaniye'de her hafta 22 tezgahtan oluşan organik pazar kurulacak.
14.09.2012
Toplam Kayıt: 64   Sayfa: 1/2 [ 1 ]  [ 2 ] 
Balıkesir Önemli kişilerBalıkesir Haber Başlıkları
veteran futbolcuları  Bandırmaspor  Osman Çakçak  gözaltı  süs bitkisi  Altıeylül Belediyesi  seminer  aydemir mutlu  Kadın Girişimci  Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti  Organize Sanayi  Bonzai  Hilal Özdemir  boğulma  kaza  AKP aday adayları  çocuk kongresi  sözleşme  Bülent Başaran  test merkezi  minibüs  Cemalettin Özden  organize suç örgütü  güzel sanatlar  kedi yavrusu  Assos  Hayvancılık  Murat Avcıoğlu  ceza  7 yaralı  rum patriği  Recep Ahmet Mercan  Faruk Demiraslan  gazete  Berberler odası  polis memuru  voleybol  yeniden refah partisi  erol küçük  Birol Demirel  maddi sıkıntı  okçuluk  Müsiad  İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy  Seçim  ihtiyaç  sinema günleri  milletvekili  antreman  köpek yavrusu  Emin Buldan  Mustafa Canbey  dergi  Halk Eğitimi Merkezi  deprem  balık  zehirleme  operasyon  Emin Ermişler  naim bostan  parti  Sigara  belediye seçimleri  Hasan Demiraslan  Raşit Günhan  ana metal  erdek  Çay Deresi  halk eğitim  Tecavüz  bisiklet  panel  Kaçırılma  Esengül Yıldırım  gazi  Halk Eğitim Merkezi  teksüt  mustafa güner  aşure  1. lig  bigadiç  atlı cirit  Alaattin Akçeşme  Hemşire İntiharı  meyve bahçesi  restore  Karesi AK Parti Adayı  MHP adayı  yeni hastane  Sefer Akdağ  istiklal  bölge hastanesi  97. yıl  dosluk maçı  tutuklandı  Hadi Selimoğlu  narkotik köpeği helyus  Ramazan Demir  karesi adayı  av sezonu 

Son Günlerin Haberleri
11.07.2020 Tarihli Haberler
10.07.2020 Tarihli Haberler
09.07.2020 Tarihli Haberler
08.07.2020 Tarihli Haberler
07.07.2020 Tarihli Haberler
06.07.2020 Tarihli Haberler
05.07.2020 Tarihli Haberler
04.07.2020 Tarihli Haberler
03.07.2020 Tarihli Haberler
02.07.2020 Tarihli Haberler
01.07.2020 Tarihli Haberler

Haber Arama
Kelime :
Tarih :
Kriterlerin En Az Birini Girin !

Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir organik

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi