Üye Ol Şifrem?
442 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı

ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor

Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı

ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temel Atma Töreni

Kuvayımilliye Hareketinde Kadın Gönüllüler Paneli
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, "Bizler kültürel mirasımızla edindiğimiz bütün dini, ahlaki ve milli değerlerimizi hafızamızda her daim canlı tutuyoruz. Bu değerlerle hayatımızı ihya etme gayretinin heyecanıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz." dedi.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, "Bizler kültürel mirasımızla edindiğimiz bütün dini, ahlaki ve milli değerlerimizi hafızamızda her daim canlı tutuyoruz. Bu değerlerle hayatımızı ihya etme gayretinin heyecanıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz." dedi.

Derneğin Balıkesir Temsilciliğince bir otelde düzenlenen "Balıkesir'in Kurtuluş Mücadelesi ve Kuvayımilliye Hareketinde Kadın Gönüllüler Paneli"nde konuşan Gümrükçüoğlu, kadının güçlenmesi, ailenin birlik ve beraberliğini artırmaya yönelik faaliyetleri Türkiye'nin her yerine ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. 

Gümrükçüoğlu, KADEM olarak sorumluluk almaktan asla çekinmediklerini, kadın ve aileye dair meselelerde farkındalık oluşturmaya ve hizmet üretmeye devam ettiklerini dile getirdi.

Her yıl 8 Mart'ta "Toplumsal Cinsiyet Adaleti" üst başlığında, merkezinde kadın ile erkek arasında adaletin sağlanmasına yönelik arayışların olduğu kongre düzenlediklerini anlatan Gümrükçüoğlu, 2 yılda bir gerçekleştirdikleri Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde ise kadını ve aileyi ilgilendiren pek çok konuyu uluslararası düzeyde yeniden değerlendirmeye sunduklarını, insanlığın ortak sorunlarına farklı bakış açılarıyla çözümler aradıklarını belirtti.

Kültürel mirasın önemine değinen Gümrükçüoğlu, şunları kaydetti:

"Bizler kültürel mirasımızla edindiğimiz bütün dini, ahlaki ve milli değerlerimizi hafızamızda her daim canlı tutuyoruz. Bu değerlerle hayatımızı ihya etme gayretinin heyecanıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hiç şüphesiz bu değerlerin bizim için yalnızca miras değil aynı zamanda gelecek nesillere aktarmamız gereken bir emanet olduğunun da farkındayız. Bizden öncekilerin canlarına pahasına teslim etmediği bu güzel ülkeyi, halis niyet ve sağlam iradeyle korumak ve yaşatmak da bizim en kıymetli vazifemiz. Bu vazifeyi yerine getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış, adeta bir milletin küllerinden doğan Kuvayımilliye ruhunu ve aziz kahramanlarımızı bir kez daha şükran ve minnetle anıyorum."

- "Medeniyet değerlerimizi yaşanan bir gerçeklik haline getirmeliyiz"

 

KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da dernek olarak geçmişe uzanan bağlara sıkıca tutunduklarını vurguladı.

Bayraktar, kadınların sorunlarının yine kadınlar tarafından çözüleceğine inandığını anlattı.

Kadınların siyaset ve toplumsal hayatta yer almasının önemine işaret eden Bayraktar, şöyle konuştu:

"Kadınların siyaseti ve toplumsal hayatı daha ileri seviyeye taşımalarının ancak bu alanda kendi sesleriyle, fıtratlarıyla var olmalarından geçtiğine inanıyoruz. Bu noktada özümüzü gösterecek olan medeniyet değerlerimiz adeta bize hayat veren tabii su kaynaklarımızdır. Bu kaynaklardan faydalanmalı, medeniyet değerlerimizi yaşanan bir gerçeklik haline getirmeliyiz. Gerçek bağımsızlık önce fikri bağımsızlıkla, hür düşünebilmekle olur. Genel olarak tercihlerimizi, hakim küresel söylemlerden veya bazı yanlış geleneklerden ziyade kendi özgün inanış ve düşüncelerimize dayanarak yaptığımız ölçüde bağımsızlıktan bahsedebiliriz."

Bayraktar, "Aile, kadın hakları önünde bir engel değildir, aksine kadını da erkeği de destekleyen, toplumları en etkin ve ahenkli şekilde ayakta tutan taşıyıcı kolonlardır. Kadın hakları önündeki engellerin önündeki asıl kaynaklar farklıdır. Kadını sömüren, onun toplumsal hayatta var olmasını zorlaştıran sorunların başında, üretim ilişkileri, kentleşme, güç dengeleri, ahlaki bozulma ve dinden kopuk yanlış gelenekler gelmektedir." ifadelerini kullandı.

Panele, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Kaplan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve daire müdürleri ile KADEM temsilcileri katıldı.

Balıkesir Haberleri

17.10.2019

balıkesirkademkadıngönüllübalıkesir haberleri

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Manyas'ta Komşuluk Merkezi Açıldı Jandarma Trafikte Yaya Önceliğini Anlattı
Manyas’ta Uyuşturucu Operasyonu Balıkesir Merkezli Suç Örgütüne Yönelik Operasyon
Balıkesir Üniversitesi'nde Şehitler Anıldı Balıkesirspor Oyun Yapısını Değiştirecek
Bandırma'da Durakta Matematik Projesi Hayata Geçirildi Balıkesir'de Köprünün Korkuluklarına Çarpan Tır Yandı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
17.11.2019 Tarihli Haberler
16.11.2019 Tarihli Haberler
15.11.2019 Tarihli Haberler
14.11.2019 Tarihli Haberler
13.11.2019 Tarihli Haberler
12.11.2019 Tarihli Haberler
11.11.2019 Tarihli Haberler
10.11.2019 Tarihli Haberler
09.11.2019 Tarihli Haberler
08.11.2019 Tarihli Haberler
07.11.2019 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
Aşçı Kıyafeti
Otellere Aşçı Kıyafeti
Biteks İş Elbiseleri
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Kuvayımilliye Hareketinde Kadın Gönüllüler Paneli

Copyright © 1999 - 2019 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi