Şifrem?
268 Kişi Online WebMail   Bize Yazın

Ayvalık Zeytin Festivali Yeniden Yapılıyor

Balıkesir Yaz Tatiline Hazır

Balıkesir'de Kayıt Dışı Günübirlik Evlere Denetim

100 Yeni Memur Alınacak

Türkiye Teknoloji Buluşmaları Balıkesir'de Yapıldı
Turkcell ana sponsorluğunda TOBB ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğinde EticaretSEM tarafından organize edilen "Türkiye Teknoloji Buluşmaları", Balıkesir'de yapıldı.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Facebook kullanıcısında dünya 6'ncısı, İnstagram'da dünya 4'üncüsü, sosyal medyada dünya 9'uncusuyuz. Ama elektronik ticarette ilk 25 içinde bile yokuz." dedi.   

Turkcell ana sponsorluğunda TOBB ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğinde EticaretSEM tarafından organize edilen "Türkiye Teknoloji Buluşmaları", Balıkesir'de yapıldı.

Hisarcıklıoğlu, Balıkesir Sanayi Odası ile Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde, Balkonuk Center Aktivite ve Organizasyon Merkezi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, artık tüm dünyanın "e-ticaret" teknolojisini kullandığını belirtti.

"Türkiye Teknoloji Buluşmaları", toplantılarının 49'uncusu düzenlediklerine işaret eden Hisarcıklıoğlu, bu sayede kamu bürokratlarını aynı çatı altında toplayarak e-ticareti anlattıklarını söyledi.

Akıllı telefonlar sayesinde ülkede nüfusun yüzde 90'ının mobil bağlantı hattına sahip olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

"Biz telefonla internette ne yapıyoruz? Facebook kullanıcısında dünya 6'ncısı, İnstagram'da dünya 4'üncüsü, sosyal medyada dünya 9'uncusuyuz. Ama elektronik ticarette ilk 25 içinde bile yokuz. İnterneti laf yetiştirmek için kullanıyoruz. Kültürümüzde olmayan şeyler için kullanıyoruz. Toplantının esas amacı bu. Millet teknolojiyi para kazanmak biz birbirimize küfretmek için kullanıyoruz. Sanayi devrimini kaçırdık. Şimdi önümüzde yeni bir devrim var. Elektronik ticaret devrimi, bunu da ıskalarsak bir 200 yıl daha beklememiz lazım. İnsanlar eskiden ticaret yolu üzerindeyse zengin oluyordu. Şimdi bu devrin ticaret yolu internet. Artık ticaret yolu her evden, her iş yerinden geçmektedir. Avustralya'nın bir köyüne mal satabilir misin? İnternet ile bir saniye sonra Avustralya'nın köyündesin. Bir tuşa bastığında üretileni görebiliyorsun."

Türkiye'de ve dünyada zengin olan şirketlerin tamamının e-ticaret yolunu seçtiğini ve bunun tesadüf olmadığını dile getiren Hisarcıklıoğlu, teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak gerektiğini vurguladı.

- "Zengin olmanın yolu ticaretten geçer"

Dünya ticaret hacminin çok büyük rakamlara ulaştığına dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, şunları dile getirdi:

"Allah bize petrol verse devlet zengin olurdu. Zengin olmanın yolu ticaretten geçer. 20 trilyon dolarlık dünya pazarı var. 7 milyar insan var mal satabileceğin. Devrimizde dünyanın en ilerisinde olmamız lazım. Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerinin hepsinin ortak özelliği; teknolojiyi sonuna kadar kullanıyor. Teknolojiyi kullanırsan şirketin yüzde 220 büyür. Bu şirketler teknolojiyi iyi kullanıyor. Her alanda dijitalleşme, teknolojiyi kullanmak."

Dünyanın en büyük perakende şirketinin hiç mağazası bulunmadığını ve tüm satışlarını e-ticaret üzerinden yaptığını belirten Hisarcıklıoğlu, bu sayede bir dünya devi olduğunu söyledi.

Perakendeciliğin dünyanın en eski mesleği olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

"Alibaba.com ne iş yapıyor? Perakendecilik. Dünyanın en eski mesleği. Ama işi bambaşka bir yöntemle yaptı. Şimdi ama dünyanın en büyük perakende mağazası oldu. Alibaba'nın kaç mağazası var, sıfır. Geçen yıl kasım ayının 11'i Çin'de elektronik alışveriş festivali gibi bir etkinlik vardı. Her yıl yapıyorlar. 11 Kasım'da Alibaba üzerinden tam 17 milyar dolarlık alışveriş yapıldı. Türkiye'nin en büyük şirketinin yıllık cirosunu bilen var mı? En büyük şirketimiz TÜPRAŞ. TÜPRAŞ'ın yıllık cirosu 10 milyar dolar."

Toplantıya, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehi̇r Beledi̇ye Başkanı Ahmet Edi̇p Uğur, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur ve Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler de katıldı.

Balıkesir Haberleri

10.03.2017

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Ayvalık Zeytin Festivali Yeniden Yapılıyor Balıkesir Yaz Tatiline Hazırlanıyor
Balıkesir'de Kayıt Dışı Günübirlik Evlere Denetim 100 Yeni Memur Alınıyor.
Sındırgı'da Yangın : 1 Ölü Balıkesirspor hazirun Listesi
Harflerin Yerlerini Algılamakta Zorlanma Bozukluğu: Disleksi disleksi Nedir? Balıkesir'e 3 Yeni Karavan Kamp Alanı
Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
08.08.2022 Tarihli Haberler
07.08.2022 Tarihli Haberler
06.08.2022 Tarihli Haberler
05.08.2022 Tarihli Haberler
04.08.2022 Tarihli Haberler
03.08.2022 Tarihli Haberler
02.08.2022 Tarihli Haberler
01.08.2022 Tarihli Haberler
31.07.2022 Tarihli Haberler
30.07.2022 Tarihli Haberler
29.07.2022 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Balıkesir Kahvaltı Mekanları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Türkiye Teknoloji Buluşmaları Balıkesir'de Yapıldı

Copyright © 1999 - 2022 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi