Üye Ol Şifrem?
285 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

4. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi Başladı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi’nin katkılarıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Balıkesir Üniversitesi ve Türkiye Kimya Derneği tarafından düzenlenen "4. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi" Ayvalık ilçesinde başladı.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Cunda Uygulama Oteli’ndeki kongreye Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdür Vekili Doç. Dr. Ali Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Fakültesi Dekanı Fatih Satıl, Türkiye Kimya Derneği adına Prof. Dr. Mustafa Sözbilir, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen katıldı. Düzenleme Kurulu Başkanı ve Necatibey Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Canan Nakiboğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Kimya Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen 4. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi’ne ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

4 gün sürecek olan kongrede Türkiye ve yurt dışından katılan 4 konuşmacının yanı sıra 137 tebliği sunulacağını kaydeden Nakiboğlu, “Bilindiği gibi kongreler, bilimsel çalışmaların yanı sıra düzenlendiği yörenin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımına da katkı sağlamaktadır. Bu anlamda kongre süresince sosyal programlarımızla, kongre salonlarımıza ilimizin değerlerinin adını vererek, her bir ilçesi farklı bir değere sahip olan güzel ilimiz Balıkesir’in bir kısmını sizlerle paylaşacak olmakta da ayrıca mutluluk duyacağız” dedi.

Prof. Dr. Nakiboğlu’nun ardından kürsüye gelen Türkiye Kimya Derneği adına kongreye katılan Prof. Dr. Mustafa Sözbilir, dernek hakkında brifing verdi. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ise, Dağlıca’da şehit düşen 16 Mehmetçiğe rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, “Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Çocuk Kongresi’ni düzenlemiştik. Bu kongrede öğrencilerimize bilimsel alanda bilgilendirmek adına, bu çocuklarımızın özellikle ortaokul dönemindeki 5-6-7 ve 8. sınıflar için Değerler Eğitimiyle ilgiliydi kongre düzenlemişlerdi. Bu kongrede Balıkesir Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile işbirliğiyle bu organizasyon gerçekleştirilmişti. Bu yıl ise Kimya Eğitimi Kongresi’nin burada Cunda Uygulama Otelinde gerçekleştirilmesinin gururu ve sevincini yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman da Dağlıca’da şehit düşenleri yad ederek yaptığı konuşmasında, “Şunun bilinmesini istiyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin terör belasını yok etmeye azimli ve kararlıdır. Bundan hiç kimsenin en ufak şüphesi olmasın” dedi.

2 yılda bir Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde düzenlenen Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi’nin bu yıl Balıkesir’de düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yaman, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı’ya; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı da Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’e birer teşekkür belgesi takdim etmesiyle kongre açılış töreni sona erdi.

08.09.2015

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler
20.05.2020 Tarihli Haberler
19.05.2020 Tarihli Haberler
18.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir 4. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi Başladı

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi