Üye Ol Şifrem?
293 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

Tariş'te Olağanüstü Kongre Yapıldı
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 76 nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifinin olağanüstü kongresinde Tariş Zeytinyağı Fabrikası bitişiğinde, Pamuk Birliği’ne ait 4 bin 523 metre karelik arsanın satın alınması kararlaştırıldı.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Tariş Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin’in de katıldığı kongre de konuşan Kooperatif Başkanı Fikret Akova” Tariş kooperatifleri içerinde Burhaniye’yi en büyük yapan siz ortaklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Tariş’in Reha Yurdakul Kültür Merkezi’ndeki toplantısı ilgi gördü. Divanın oluşturulmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal marşı okundu. 76 nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Fikret Akova, gündem hakkında bilgi verirken, katılımcılara teşekkür etti. Pamuk Birliğine ait arsanın zatın alınması hakkındaki önerge oybirliğiyle kabul edildi. Daha sonra kürsüye gelen Kooperatif Başkanı Fikret Akova, Tariş açısından bu günün tarihi bir gün olduğunu söyledi. Pamuk Birliğine ait ararsının 8 bin 751 metre karelik kısmının 2006 yılında satın aldıklarını anlatan Başkan Fikret Akova” Geri kalan kısmını o günlerde satmak istememişlerdi. Ancak aradan geçen 9 yıl pamukçuların aleyhine çalıştı. Birlik pamuk alamadığı gibi vatandaşlar pamuk ekmekten de vazgeçti. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Altınova da yapılan Pamuk Birliği toplantısına ilçemizden bazı arkadaşlar da katıldı. Adı geçen arsasının satın alınması için temaslarımız devam etti. Bu arsayı şu anda biz kira karşılığı kullanıyoruz. Bu arsa bizim için çok önemli. Arsa elimizden giderse sıkıntıya gireriz. Bu arsayı satın almak için sizlerden para istemiyoruz. Kipa’dan ve yeni yapacağımız AVM’den gelen paralarla burayı satın almak istiyoruz. İlçemizde OSB yapılacak. Ancak istimlaklar henüz bitmedi. Böyle olunca da başlanması uzun süre alacak. Bu gün Tariş’e sahip çıkma günüdür. Tariş’e sahip çıkan ortaklarımıza teşekkür ediyoruz. Hepinizi yürekten saygı ile selamlıyorum” dedi.

CAHİT ÇETİN “BURHANİYE KOOPRATİFİ EN BÜYÜK”
Daha sonra kürsüye gelen Tariş Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, Kendisi’nin Edremit Güre’li eşinin de Kızıklı’lı olduğunu anlattı. Cahit Çetin ” Bu gün çok mutluyum. Pamuk birliğine ait bu arsanın alınmasını çok istiyordum. Altınova Kooperatifi Başkanı Hasan Sezer, arsayı alın dedi. Burhaniye kooperatifi en büyüktür. Birliğin satın aldığı yağın yüzde 25’ini siz satın aldınız. Satın aldığımız yağ bin tonu geçti. Birliğin en büyük kooperatifi sizsiniz. Burası da size yakışır. Altınova pamuk kooperatifi yetkililerine teşekkür ediyorum. Allah bu günümüzü aratmasın. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Kongrenin sonun da, kürsüye çıkan Tariş Müdürü Emrah Öztürk de, sermaye kesinti uygulamasının sona erdiğini bildirdi ve kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Toplantının sonunda, konuklara etli pilav ve ayran ikramı yapıldı.

16.03.2015

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler
20.05.2020 Tarihli Haberler
19.05.2020 Tarihli Haberler
18.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Tariş'te Olağanüstü Kongre Yapıldı

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi