Üye Ol Şifrem?
359 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

65 Yaş Üstüne Yasak

Başkan Orkan Seçimi Değerlendirdi
AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, 2015 yılında yapılması planlanan genel seçimle ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Orkan, milletvekilliği için aday adayı sayısının 100'ü bulabileceğini söylerken, milletvekili listesinde 2 bayan kontenjanı olacağını kaydetti.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Balıkesir AK Parti'nin yapmış olduğu kongre ile göreve yeni gelen AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, İHA'ya özel açıklamalarda bulundu. Başkan Orkan, şahsen ikbal bekleyen bir insan olmadığını ve Balıkesir'in ikbalini düşündüğünü söyleyerek "Ben teşkilatlardan geldiğim için teşkilat yapısına önem veriyorum. Merkez ilçe teşkilat başkanlığından, merkez ilçe başkanlığından, seçim işlerinden sorumlu başkanlıktan bu noktaya geldik. Teşkilatları hareket ettirmemiz lazım. Teşkilatların atıl kalmaması lazım. Çalışan ekip sayımız arttı. Başbakanımızın dediği gibi her sokağa, her apartmana girmek amacındayız. İlla bize oy verilmesini düşünmeden, herkese ulaşmak istiyoruz. Kongreye 3 gün itiraz süresi vardı, dün itibarı ile bu süre bitti. Allah nasip ederse pazartesi günü de ilk yönetim kurulu toplantımızı yapacağız. Yürütmeyi belirledikten sonra, tüm faaliyetlerimize başlayacağız. 9 Ocak'ta seçim işleri başkanlığının bölge toplantısı burada olacak. Çanakkale, Bursa'da bu toplantıya katılacak, onları koordine edeceğiz. İlçe kongrelerimizi tamamladık. Ben isterdim ki il kongresi önce olsun, ilçe başkanlıkları daha sonra olsaydı göreve gelecek arkadaşlarımızı biz bilirdik. Bundan sonra, kazanmış ilçe başkanlarımızı harekete geçirerek bilhassa yerel seçimlerde kaybedilmiş ilçelere önem vererek daha iyi sonuç alabileceğimiz bir noktaya gelmemiz lazım" dedi.

2015 yılında yapılması planlanan genel seçimlere dikkat çeken Başkan Orkan, "Bir kere 5 milletvekilimiz vardı bu 4'e indi. İlk olarak 5 milletvekilini garantiye almak istiyoruz. Yerel seçimlerde kazandığımız belediyeler kadar bizim için kaybettiğimiz belediyelerde önemli. Bizim milletvekili adaylarımız da çok önemli. Bilhassa körfez bölgesinde daha da önemli. Ayvalık'a çok gelip gidiyorum. Ayvalık'ı gördükçe içim kan ağlıyor. Ayvalık, daha iyi yerlere gelebilir. Edremit'i kazansaydık, Altınoluk, Akçay sahil bandını daha güzel hale getirebilirdik. 1988 yılından bu yana Altınoluk'a gidip geliyorum. Bir Akçay gibi kordonu yok mesela. İnsanlara değer verip, değer katmamız lazım. Karar halkımızın tabi ki" şeklinde konuştu.

Milletevkili aday adaylarının zamanla ortaya çıkacağını söyleyen Dinçer Orkan, "Merkezden bir kişi, bir bayan kontenjanı, Bandırma, Edremit bunlar hep düşünülüyor. AK Parti'de 8 milletvekili için 2 bayan kontenjanı var. İlk 4 için ise 1 bayan milletvekilimiz olabilir. Aday adayı sayımız oldukça yüksek oluyor. İnsanların bize teveccühü var. Sayının 100'ü bulabileceğini düşünüyorum. Mevcut milletvekillerimiz aday olacak mı olmayacak mı onlar belirli değil. Süreci yaşadıkça göreceğiz" dedi. 

05.12.2014

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Manyas'ta Komşuluk Merkezi Açıldı Jandarma Trafikte Yaya Önceliğini Anlattı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
05.04.2020 Tarihli Haberler
04.04.2020 Tarihli Haberler
03.04.2020 Tarihli Haberler
02.04.2020 Tarihli Haberler
01.04.2020 Tarihli Haberler
31.03.2020 Tarihli Haberler
30.03.2020 Tarihli Haberler
29.03.2020 Tarihli Haberler
28.03.2020 Tarihli Haberler
27.03.2020 Tarihli Haberler
26.03.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Başkan Orkan Seçimi Değerlendirdi

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi