Üye Ol Şifrem?
1014 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

CHP'den 2015 Strateji Toplantısı
CHP Balıkesir İl Başkanlığı 2015 seçimlerine yönelik strateji toplantısı gerçekleştirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, kimsenin CHP'yi ve Kılıçdaroğlu'nu yıpratmaya hakkının olmadığını söyledi.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

CHP Balıkesir İl Teşkilatı’nın düzenlediği toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Balıkesir Milletvekilleri Namık Havutça, Haluk Ahmet Gümüş, Nedret Akova ve Bursa Milletvekili Sena Kaleli ile CHP il ve ilçe teşkilatları katıldı.

CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk, 2015 genel seçimlerinde başarıya ulaşmak için neler yapılacağı hakkında değerlendirmeler yapılacağını belirterek, "Hep beraber yazılı ve sözlü olarak değerlendirmelerde bulunacağız ve bu değerlendirmeleri rapor haline getirerek daha sonra tüm üyelerimizin katılımıyla daha geniş toplantı yapacağız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise, Balıkesir'de olmaktan büyük onur duyduğunu ifade ederek, "Belki son 100 yılda tarihimizin en zor günlerini yaşıyoruz. Türkiye coğrafyasının her tarafında kan akıyor. Suriye'den Irak'a, Libya'dan Mısır'a tüm komşu ülkelerimizde insanlar birbirilerini bıçaklıyor, birbirlerini boğazlıyor. Geçtiğimiz günlerde CHP milletvekili heyeti ile birlikte Kerkük'e gittik. Kerkük'te yaşayan Türkmenlerin durumlarını yerinde inceledik. Onların yaşadığı dramı hem Türkiye hem dünya kamuoyuna duyurmaya çalışıyoruz. CHP nerede bir zulüm var ise, nerede bir mağduriyet yaşanıyor ise hep orada oldu" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Kobani'ye giderek burada da Kürtlerle ve IŞİD zulmünden kaçanlarla beraber olduklarını belirterek, "Geçtiğimiz haftada yerel yönetimlerden topladığımız tırlarla birlikte 7 kişilik bir heyetle Kerkük’deydik. Kerkük'te Türkmenlerin yaşadığı dramı maalesef çok duyan yok. Orada maalesef bir şeyin daha farkına vardık. Herkesin de farkına varması gerekiyor. İnsanlar mezhebinden dolayı katledilmiyorsa, 9 yaşında, 12 yaşında, 10 yaşında kızlar köle pazarında satılmıyor ise, insanlar sadece farklı inançlarda olduğu için yurtlarından sökülüp atılmıyor ise, Türkiye hala diğer komşu ülkelerine benzemiyor ise Türkiye coğrafyasında yaşayan herkesin laik demokratik cumhuriyete bir kez daha sahip çıkması gerekiyor. Bugün küfredilse de zaman zaman en acımasız eleştirilere bırakılsa da herkesin o laik demokratik Cumhuriyeti kuran Atatürk'e saygı göstermesi gerekiyor. Türkiye'de mezhep savaşı her türlü kışkırtmaya, her türlü ayrıma, Başbakan’ın Cumhurbaşkanı'nın her türlü söylemine rağmen hala içimizde mezhep savaşı yoksa herkesin Mustafa Kemal Atatürk'e inanması gerekiyor" dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NU YIPRATMAYA KİMSENİN HAKKI YOK"
Son dönemde bazen haklı, bazen haksız CHP'ye karşı eleştiriler olduğunu dile getiren Ağbaba, "Laik demokratik cumhuriyetin en büyük savunucu CHP'dir. Eğer laik demokratik cumhuriyetin zayıflamasını istemiyorsak herkesin CHP'yi koruması gerekiyor. Çeşitli kişisel hırslarla ikbal hevesleriyle ne kimsenin CHP'yi yıpratmaya hakkı var ne de onun genel başkanı Kılıçdaroğlu'nu yıpratmaya hakkı yok. Biz bu bilinçle hareket edeceğiz" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuşmasını "Hepiniz Mustafa Kemal Kılıçdaroğlu'nun yoldaşısınız, arkadaşısınız" şeklinde tamamladı.
Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

15.11.2014

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler
20.05.2020 Tarihli Haberler
19.05.2020 Tarihli Haberler
18.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir CHP'den 2015 Strateji Toplantısı

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi