Üye Ol Şifrem?
1447 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

Ayvalık'ın 5 Yıllık Stratejik Planı Hazırlanıyor
Balıkesir’in Ayvalık Belediyesi tarafından, birim müdürlerine yönelik Strateji Plan Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, ilçenin 5 yıllık planlaması konuşuldu.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

İlçenin önümüzdeki 5 yılık planlamasının masaya yatırıldığı toplantının değerlendirmesini yapan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer, belediye birimleri arasındaki koordinasyon kopukluklarının düzeltilebilmesi için tüm birimlerin içinde bulacağı yeni bir hizmet binası yapılması gerektiğini vurguladı. Ayvalık Belediyesi’ni ifade edecek sloganının ele alındığı toplantıda ilçe için tehdit oluşturan, risk oluşturan konuların yanı sıra ilçe için oluşacak fırsatlar, belediyenin varmak istediği hedefler de ele alındı. Ayvalık'ta Stratejik plan çerçevesinde önümüzdeki 5 yılda nelerin yapılacağı planlanıyor. Bu amaçla Kırlangıç Tesislerinde gerçekleşen toplantıya Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri katıldı. Belediye birim müdürleriyle yapılan toplantıda Strateji Geliştirme Uzmanı tarafından katılımcılara stratejik plan hakkında sunum yapıldı. Programda ayrıca belediyenin gelir ve giderleri hakkında da bilgi verildi.

Tam kadro yapılan toplantıda detayları görüşülen 5 yıllık stratejik planın Ekim ayında Belediye Meclisi’ne sunulması planlanıyor. Yapılan çalışmalar hakkında konuşan başkan Gençer; Ayvalık'ın önümüzdeki 5 yılının planlandığını söyledi. Gençer konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir an önce Ayvalık halkına hizmet verebilmek için ben, başkan yardımcıları ile ekibimle birlikte hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki 5 yılda neler yapacağımızı planlıyoruz. Bizim Ayvalık'ta çevreyle ilgili tehditleriniz var. Suyumuzun sıkıntılı olması bizim için tehdit oluşturuyor. Bu da burada hem yaşamı hem de ilçenin ekonomisini etkiliyor. Trafik bizim en büyük tehditlerimizden biri. Ayvalık için tehdit oluşturan şeyler bunlar. Yaşamı zorlaştıran özellikle trafik sorunu, bunların hepsi için düzenleme yapılması gerekir. Bunları öncelikle yeni projelerle elimizdeki imkanları değerlendirerek yolları, sokakları yeniden düzenlemeliyiz. Stratejik planımızı biz 5 yıl içinde yapacaklarımızı ve nasıl yapacaklarımızı anlatan bir kitap haline getirmeliyiz. Hedeflerimiz nelerdir, Ayvalık Belediyesi'nin bu 5 yıl içerisinde nereye getirmek istiyoruz ve bunları hangi takvimde yapmak istiyoruz yani ilk yıl, 2.yıl, 3. yl 4. yıl ve 5. yıl. Hem kendimizi çek edip bakacağız geriye dönüp yaptık mı yapmadık mı? Bunların bütçesini nasıl yaratacağımızı da koyacağız buraya. Bu stratejik planın dışında Ayvalık'a yatırım yapılabilir. Güncel gelişmelere göre değerlendirilebilir ama bizi kanun bağlıyor. Biz stratejik planımızı halkın önüne koyacağız. Diyeceğiz ki biz 5 yılda bunarı taahhüt ediyoruz, bunları bu şekilde yapacağız. Burada hata yapmamamız lazım,çok büyük risklere giriyoruz 3-4- 5 sene sonrası için. Tabi stratejik plan çok tartışılacak Ayvalık'ta onun için çok ciddiye almamız gerekiyor. Bunun yanında ilçemiz için fırsata dönüştürebileceğim en önemli unsur yabancı turizm. Havaalanının bu bölgede yapılması bizim için bir fırsattır. Ulaşımın kolay yapılması sadece yabancı turizm değil iç turizmde de hareket getirecektir. Aynı şekilde Ayvalık'ta tarımsal sanayiye yönelik yapacağımız yatırımlar da fırsat olabilir. Turizm bizim en büyük fırsatlardan bir tanesi. Ayvalık'ın doğal güzelliği, ürünler,bunlar bizim için büyük fırsat. Ayvalık halkı bize güvensin. Onlara hak ettikleri hizmetleri sunacağız.”

Zaman kaybetmeksizin hizmet üretmeye başladıklarını söyleyen Başkan Gençer, “Ayvalıklıların sağlıklı, modern bir kentte yaşamaları için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Ayvalık'ın, spordaki potansiyelini ön plana alacağız. Kültür ve Sanat etkinliklerimizi, halka daha çok açmak ve hatta etkinlikleri açık alanlara taşımak ve Ayvalık'ı her alanda örnek kent yapmak da hedeflerimiz arasında. İlçemizin 5 yıllık Stratejik Planında hayat bulacak ve ilçemizi yepyeni ve umut dolu bir geleceğe taşıyacaktır” diye konuştu.

Ayvalık Belediyesi, ilçenin 5 yılına ışık tutacak olan 2015 - 2019 Stratejik Planı’nın hazırlık sürecinde halkın görüşlerini de alacak. Ayvalık halkının öneri ve talepleri de alınacak, vatandaşların görüşleri de planlama sürecine dahil edilecek.

19.08.2014

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler
20.05.2020 Tarihli Haberler
19.05.2020 Tarihli Haberler
18.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Ayvalık'ın 5 Yıllık Stratejik Planı Hazırlanıyor

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi