Üye Ol Şifrem?
1126 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

Balıkesir'in Stratejik Planı Oluşturuluyor
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Strateji Planımızı Birlikte Yapıyoruz' adı ile toplantı düzenlendi.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin stratejik planı için Salih Tozan Kültür Merkezi'nde bir toplantı düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Genel Sekreteri Ali Osman Sali ve BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram'ın katıldığı toplantıya Büyükşehir daire başkanları, il müdürleri ve ilçe belediye başkanları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri de hazır bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Uğur, "Şehrin gelişimi ve geleceğinin şekillenmesi konularında, kanunların verdiği görevleri ve sorumlulukları üstlenen yerel yönetimler, günümüzde şehirleri o eski klasik yöntemlerle değil halkın da içinde olduğu 5 yıllık faaliyet dilimlerini içeren ciddi stratejik planlama ile yönetiyorlar. Katılımcı ve çoğulcu demokrasi gereği bu şehrin geleceğinin planlanmasında, Balıkesir halkının rolüne ve yerel dinamiklerin önemine içtenlikle inanıyoruz. Bu bağlamda biz Büyükşehirin stratejik planını yaparken, siz değerli katılımcıların da konu ile ilgili fikirlerini almak, önerilerini değerlendirmek istiyoruz. Bilgi, birikim ve deneyimlerinizden doğan değerli fikirleriniz Büyükşehirin stratejik planlanda hayat bulacak ve şehrimizi yepyeni ve umut dolu bir geleceğe taşıyacaktır" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Osman Sali, ise "Yasalarla da zorunluluk haline getirilen stratejik planlama, bir kurumun ilerlemesi ve hedeflerine ulaşabilmesi için gereklidir. Şehrimizin ihtiyaçları ve halkımızın beklentileri öncelikli gördüğümüz stratejik planlama çalışmalarımızda temel yaklaşımımız çoğulcu katılımcılıktır. Bu nedenle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin stratejik planının hazırlanmasında hayal ettiğimiz Balıkesir nasıl olmalıdır sorusuna cevap arayacağız" şeklinde konuştu.

BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, "BASKi'nin kuruluş amacı şehrin içme suyu ve kanalizasyonuna yönelik, sağlıklı bir içme suyunun temini amaçlanmaktadır. BASKİ olarak personelimiz bir bütün olarak tek bir çatı altında hizmet etmek üzere bulunuyor. Bu toplantıda paydaşlarımızın görüşlerine önem veriyoruz. Balıkesir, yaz ve kış nüfusu ele alındığında Marmara ve Ege Denizi kıyısında yerlerde 2 buçuk kat yaz nüfusu ile karşılaşmaktayız. Bu nüfus kendisine hizmet edecek personel sayısını dahi etkilemektedir. Amacımız, uygun, yapılabilir ve ekonomik olarak BASKİ'nin görevine giren konularda en iyi hizmeti vermek olacaktır" dedi.

RAKAMLARLA BALIKESİR

Stratejik plan toplantısında yapılan konuşmaların ardından Balıkesir'i rakamlarla anlatan bir sunum yapıldı. Buna göre, bin 408 okulu bulunan Balıkesir, okul sayısına göre Türkiye'nin 18. sırasında yer aldı. Hastane sayısı 30 olan Balıkesir, hastane sayısına göre Türkiye sıralamasında 8. sırada yer alırken, uzman hekim sayısına göre ise 21. sırada yer aldı. Sunumun turizm kısmında ise çarpıcı rakamlar dikkat çekti. 2013 yılında belediye belgeli turizm tesislerinde konaklayan turist sayısı 1 milyon 326 bin 594 olurken, turizm belgeli işletmelerde konaklayan turist sayısı 491 bin olarak istatistiklere yansıdı.

Toplantının görüş alışverişi kısmında söz alan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, termal turizmi ile öne çıkan Sındırgı ilçesinde tavuk yetiştirilen işletmelerin yaydığı koku sebebi ile zor durumlar oluştuğunu kaydetti. Sındırgı'nın kendisine ve en az kendisi kadar büyük bir ilçeye yetecek su kaynaklarına sahip olduğunu kaydeden Başkan Yavaş, bu su kaynaklarının verimli kullanılması için projeler üretilmesi gerektiğini vurguladı.

21.07.2014

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler
20.05.2020 Tarihli Haberler
19.05.2020 Tarihli Haberler
18.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Balıkesir'in Stratejik Planı Oluşturuluyor

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi