Üye Ol Şifrem?
1082 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

Başkan Uğur, Madenci Ailelerine Destek Oldu
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden İvrindili maden şehitlerinin ailelerini eşi Nurgül Uğur ile ziyaret etti.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Başkan Uğur, gözü yaşlı anne ve babaları teselli ederken, büyükşehir belediyesi olarak da 2 bin TL destekte bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Soma madeninde hayatını kaybeden işçilerin ailelerine destek oldu. Geçen hafta Savaştepe ilçesindeki maden şehitlerinin ailelerini ziyaret eden Uğur, İvrindi’nin kırsal mahallelerinde bulunan maden şehitlerinin evlerine konuk olarak dertlerini dinledi. Başkan Uğur’a eşi Nurgül Uğur, AK Parti İl Başkanvekili Baki Yarımdağ, Başkan Uğur'un Danışmanı İsmail Özkan eşlik etti. İlk olarak İvrindi ilçe merkezine giden Başkan Uğur, belediye binasında İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar ve belediye meclis üyeleriyle buluştu. İvrindi'ye yapılan hizmetler ve şehit ailelerinin durumları ile ilgili bilgi alan Uğur, ardından Kayapa mahallesine gitti. Düğününden 20 gün sonra madende hayatını kaybeden Mustafa Türkhan'ın annesi Müzeyyen Türkhan ile görüşen Başkan Uğur, başsağlığı diledi. 2 bin TL'lik yardımı maden şehidinin eşine teslim eden Uğur ile görüşen anne Müzeyyen Türkhan, madende çalışan diğer oğlu için iş istedi.

BAŞKAN UĞUR DUA ALDI
Kayapa ilçesinde diğer maden şehitlerinin evlerini ziyaret eden Başkan Uğur, çocuklara oyuncak dağıttı. Çiçekli Mahallesi'nde yaşayan maden şehidi Muharrem Çiçekli'nin babası Vasfi Çiçekli ile görüşen Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak yanlarında olduklarını söyledi. Başkan Uğur'a teşekkür eden Baba Çiçekli, belediyenin 2 bin TL'lik yardımını mahcup şekilde kabul etti. İlk olarak 'Daha fazla ihtiyacı olanlara verelim' diyen baba Vasfi Çiçekli, Başkan Uğur'un ısrarı ile yardımı kabul etti. İvrindi ziyaretlerine Çatalan mahallesi ile devam eden Uğur, 11 maden şehidi veren kırsal mahallede duygu dolu anlar yaşadı.

Eşi Nurgül Uğur'un maden şehitlerinin anne ve eşlerinin acılarını paylaştığı ziyarette, Başkan Uğur, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Yanına yaklaşan çocukları dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, çocukların isteklerini kırmayarak Çatalan'a oyun parkı yaptıracağını söyledi. Çocukları sevindiren Uğur, ilçede bulunan 18 maden şehidinin evine tek tek giderek 2'şer bin TL'lik yardımı kendi eli ile ulaştırdı. Uğur, evlerinde olmayan 6 şehit ailesinin yardımlarını İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar'a teslim etti.

İHA'ya özel konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şunları söyledi: "Maden şehitlerimizin evlerini dolaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nin almış olduğu bir kararla acılı ailelere 2'şer bin TL ile destek oluyoruz. İstiyoruz ki bir daha kimse madende ölmesin. Hükümetimiz de madenlerle ilgili tedbir alıyor. İnşallah bundan sonra madende çalışanlar daha güvenli olacaklar. Vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyor, yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyoruz. Ziyaretlerimizde çocuklarımız bizi yalnız bırakmadı, bizden oyun parkları, salıncaklar istediler. İnşallah kısa zamanda onları da kırsalda bulunan mahallelerimize yaptıracağız." 

09.06.2014

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler
20.05.2020 Tarihli Haberler
19.05.2020 Tarihli Haberler
18.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Başkan Uğur, Madenci Ailelerine Destek Oldu

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi