Üye Ol Şifrem?
776 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı

ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor

Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı

ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temel Atma Töreni

Ehem Öğrenme Şenlikleri Finalini Merkez Sergisiyle Yaptı
Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) 10. sergisi de büyük bir coşku içinde açıldı.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Edremit merkezde Ticaret Odası yanı kurslar binasında açılan açılış törenine Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Belediye Başkanı Kamil Saka, Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Askerlik Şubesi Başkanı Mustafa Turgut, Merkez Komutanı Ercan Erdeniz, İlçe Müftüsü Kemal Karadeniz, Tarım Müdürü Hüseyin Acar, Kütüphane Müdürü Şevket Kodaz, Belediye Meclis Üyesi A. Yılmaz Diker, İlçe Milli Eğitim Şube Nüdür Bilal Bilen, Havran, Burhaniye, Gömeç, Ayvalık Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Ferhat Han, Karanfil Bilgin, M. Kemal Doğrul, Nurbin Kolsuz, okul müdürleri Servet Demirci, Mehmet Kundakçı, merkez müdür yardımcıları, okul idarecileri, öğretmenler, meslek odalarının başkan ve temsilcileri basın mensupları, davetliler ve kalabalık bir vatandaş grubu katıldı.

Sunuculuğunu Zerrin Eğrioğlu’nun yaptığı törende konuşan merkez müdürü İsmail Damar, “İlçe insanımızın bilgi, beceri ve yaşam kalitemizin yükselebilmesi, meslek edinmesi, üretim ve ekonomiye katkı sağlanması, sosyal ve kültürel alanda insanımızın mutluluğuna katkıda bulunulması amacıyla ilçemizde verilen eğitim hizmetlerimizin yanı sıra, bu eğitim hizmetlerimizi tanıtmak, destek vermek, yaşatmak ve katılımcılığı özendirerek daha fazla sayıda insanımıza ulaşabilmek adına ‘Öğrenme Şenlikleri’ adı altında bu yıl 10. sergimizi açıyoruz. İlçemizde 14 yerleşim biriminde 84 dalda açılan 419 kursta 4 bin 442 erkek, 5 bin 577 bayan olmak üzere 10 bin 19 kursiyere eğitim hizmetleri verilmiştir. Açılan 21 Okuma Yama Kursu’nda 257 kursiyere, 149 adet mesleki kursta 4 bin 17 kursiyere, 238 genel kursta 5 bin 437 kursiyere eğitim hizmeti verilmiştir. Yaz aylarında da eğitimler verilmeye devam edilecektir. Öğrenme ürünlerinin sergilendiği Dikiş - Nakış ve El Sanatları alanında açılan 44 kursumuzda 937 kursiyerimize eğitim hizmetleri verilmiştir. Halk Eğitimi Merkezleri sadece dikiş, nakış ve el sanatları alanında eğitim hizmeti veren eğitim kurumları olmayıp öğrencilerimizin akademik başarılarını arttırmaya yönelik sınavlara hazırlık kursları, ev hanımlarına yönelik El Sanatları Kursları, meslek edinmek isteyenlere yönelik Havuz Suyu Operatörlüğü, Diş Protez Teknisyen Yardımcılığı, Park Bahçe ve Koruların Bakımı, Bilgisayar Kullanımı, Kırsal Turizm kursları, Müzik ve Enstruman Kursları, Spor dalları ve dil kursları, iş kollarında çalışanlara yönelik Hijyen Eğitimleri gibi alanlardaki geniş bir yelpazeden oluşmaktadır. Eğitimler gündüz, gece, hafta sonu ve yaz tatilleri dahil olmak insanımıza en yakın noktada verilmektedir. Öğrenen şehirler kervanında Edremitimizi, en önlere taşımanın gayreti içerisindeyiz. Emek veren mesai arkadaşlarıma, öğretmen ve usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum.

Hizmetlerimizi insanımızla buluşturma noktasında bizlerden desteğini esirgemeyen Kaymakamımıza, kamu kurumlarımıza, Belediye başkanlığımıza, okullarımıza, derneklerimize, meslek odalarımıza, yıllardır hizmet ürettiğimiz bu binamızı bizlere tahsis etmiş olan Ticaret Odası’na, bizlerle işbirliği yapan tüm kurum ve kuruluşlara sesimizi duyuran basınımızın değerli mensuplarına, 4 gün süreyle açık kalacak olan sergimize emeği geçenlere ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi. Kursiyerlere belgelerinin verilmesinin ardından günün anısına ilçe protokolüne kursiyerlerin öğrenme ürünlerinden oluşan hediyeler merkez müdür tarafından takdim edildi. Sergi açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından 7 salondan oluşan sergi gezildi. El emeği göz nuru eserler büyük beğeni toplarken ürün satışı da yapıldı. Sergi açılış töreninde katılan davetlilere lokma ikramı yapıldı.

05.06.2014

EHEM

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Manyas'ta Komşuluk Merkezi Açıldı Jandarma Trafikte Yaya Önceliğini Anlattı
Manyas’ta Uyuşturucu Operasyonu Balıkesir Merkezli Suç Örgütüne Yönelik Operasyon
Balıkesir Üniversitesi'nde Şehitler Anıldı Balıkesirspor Oyun Yapısını Değiştirecek
Bandırma'da Durakta Matematik Projesi Hayata Geçirildi Balıkesir'de Köprünün Korkuluklarına Çarpan Tır Yandı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
21.11.2019 Tarihli Haberler
20.11.2019 Tarihli Haberler
19.11.2019 Tarihli Haberler
18.11.2019 Tarihli Haberler
17.11.2019 Tarihli Haberler
16.11.2019 Tarihli Haberler
15.11.2019 Tarihli Haberler
14.11.2019 Tarihli Haberler
13.11.2019 Tarihli Haberler
12.11.2019 Tarihli Haberler
11.11.2019 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
Aşçı Kıyafeti
Otellere Aşçı Kıyafeti
Biteks İş Elbiseleri
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Ehem Öğrenme Şenlikleri Finalini Merkez Sergisiyle Yaptı

Copyright © 1999 - 2019 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi