Üye Ol Şifrem?
464 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı

ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor

Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı

ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temel Atma Töreni

Ehem’den Şehitleri İçin Anlamlı Sergi
Balıkesir’in Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (EHEM) kursiyerleri 18 Mart Şehitleri Anma Günü’ne özel bir sergi açtı.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

EHEM, 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde, Çanakkale Konulu fotoğraf sergisi açtı. Edremit KİPA AVM’de gerçekleştirilen sergi açılış törenine Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, EHEM Merkez Müdür İsmail Damar, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Dut, Belediye Başkan adayları Tuncay Kılıç, Ahmet Tevfik Şenol, siyasi parti mensupları, Müdür Yardımcıları Salih Saracoğlu, Arif Duyan, M.Halil Dikici, Zerrin Eğrioğlu, Okul Müdürleri, Kipa Tesis Müdürü, Kipa Aile Kulübü Yetkilileri Aslı Gölen, Gamze Kınık, İşadamı İbrahim Elman, usta öğreticiler, kursiyerler ve kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Sergi açılış töreninde konuşan Kaymakam Erguvan, “Son derece zengin ve köklü bir geçmişe sahip olmamıza rağmen arşivlerimizde maalesef yeterli görsel dokümana sahip değiliz. Kendimize ait görsellere yabancı kaynaklarda daha çok rastlıyoruz. Bunun sebepleri arasında bu tür sanatsal çalışmalara yeterince önem verilmemesi gelmektedir. Sanatın her dalı ayrı bir güzelliği içerisinde barındırır. Fotoğraf sanatına gönül verenlerin böylesine anlamlı ve önemli bir günde eserlerini sergilemesi, bir milletin varlık ve yokluk mücadelesinin verildiği coğrafyada çekimler yaparak sanatını icra etmesi ve sergiyle taçlandırmış olması mutluluk vericidir. Halk Eğitimi Merkezimizi, değerli hocamızı ve kursiyerlerimizi kutluyor başarılarınızın devamını diliyorum. " şeklinde konuştu. Kaymakam Erguvan sergi açılış töreninde kurdele yerine fotoğraf filminin kesilmiş olmasını " sanatçının ve sanatçı bakış açısının ortaya konduğu güzel ve bir an. İlk kez böyle bir açılış yapıyorum. Tebrik ederim" dedi.

Törende konuşan fotoğraf sanatçısı ve usta öğretici Haşmet Demirbil, “Açılan kurslarda bir çok kursiyerin eğitim aldığını, bu alanda hizmet veren ve kendisine bu imkanları sunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne, Çanakkale de gerçekleştirilen çekimler ile sergi açılışında sponsor olan Ersan Özdemir'e, kursiyerlere ve törene katılan ve emek veren fotoğraf dostlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Sunuculuğunu Zerrin Eğrioğlu' nun yaptığı sergi açılış töreninde Merkez Müdürü İsmail DAMAR, yaptığı konuşmada “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzce eğitim hizmetlerine destek vermek, yaşatmak, yaygınlaştırmak, yeni nesillere aktarımını sağlamak, katılımcılığı özendirmek, becerileri sergileme imkânı vermek amacıyla kurs dışı sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Serginin açılmasında emekleri bulunan usta öğretici, kursiyer ve sponsor olarak destek verenlere, emek verenlere, ev sahipliği yapan Kipa Avm ve Aile Kulübüne ve katılımcılara teşekkür etti. Bu güne kadar açılan 7 Fotoğraf Çekimi kursunda 283 kursiyere eğitim hizmeti verilmiştir. Kurs süresi 96 saattir” dedi. Törende; kursta başarılı olan ve sergiye katkı sağlayan kursiyerlere Teşekkür Belgesi verilirken, açılan yarışmada dereceye giren kursiyerlere plaketleri verildi. Halk oyunları ekibinin gösterilerinin ardından açılış filmini kesen Kaymakam Erguvan ve katılımcılara Pasta Yapımı Kurslarında görev alan usta öğretici Merve Yörük tarafından hazırlanan yiyecekler ikram edildi.

Usta Öğretici Haşmet Demirbil'in görev aldığı Fotoğraf Çekimi Kursu kursiyerlerinin katılımıyla Çanakkale'de gerçekleştirdikleri alan çekimlerinden oluşan fotoğraf sergisi 5 gün süreyle ziyarete açık kalacak.

19.03.2014

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Manyas'ta Komşuluk Merkezi Açıldı Jandarma Trafikte Yaya Önceliğini Anlattı
Manyas’ta Uyuşturucu Operasyonu Balıkesir Merkezli Suç Örgütüne Yönelik Operasyon
Balıkesir Üniversitesi'nde Şehitler Anıldı Balıkesirspor Oyun Yapısını Değiştirecek
Bandırma'da Durakta Matematik Projesi Hayata Geçirildi Balıkesir'de Köprünün Korkuluklarına Çarpan Tır Yandı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
21.11.2019 Tarihli Haberler
20.11.2019 Tarihli Haberler
19.11.2019 Tarihli Haberler
18.11.2019 Tarihli Haberler
17.11.2019 Tarihli Haberler
16.11.2019 Tarihli Haberler
15.11.2019 Tarihli Haberler
14.11.2019 Tarihli Haberler
13.11.2019 Tarihli Haberler
12.11.2019 Tarihli Haberler
11.11.2019 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
Aşçı Kıyafeti
Otellere Aşçı Kıyafeti
Biteks İş Elbiseleri
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Ehem’den Şehitleri İçin Anlamlı Sergi

Copyright © 1999 - 2019 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi