Üye Ol Şifrem?
157 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı

ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor

Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı

ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temel Atma Töreni

Edremit'te Halk Eğitimi İşbirliği Toplantısı
Edremit İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı’nda Edremit Halk Eğitim Merkezi (EHEM)’nin 5 ayda 16 yerleşim biriminde 292 kursta ve 6 bin 760 kursiyere eğitim hizmeti verildiği açıklandı.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Kaymakam Abdulhamit Erguvan’ın başkanlığını yaptığı komisyon toplantısı Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıda, Kaymakam Abdulhamit Erguvan, öğrenen şehirler kervanında, Edremit’i en önlere taşımanın gayreti içinde olduklarını söyledi.

Erguvan, “İlçemizde yaşayan insanımızın eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, nitelik kazanması, istihdama, üretime, ekonomiye, katkı sağlaması, meslek sahibi olması yönünde eğitim hizmetleri verilmesini önemsiyoruz. Kişisel gelişim, sosyal ve kültürel eğitimlerin önemi ve gerekliliği tartışılamaz. Kişi ve toplum hayatına çok önemli katkıları olan alanlarda çok güzel eğitim hizmetleri veriliyor. Bu eğitim hizmetleriyle birlikte meslek kazandıracak eğitimlerin verilmesi de çok önemli. Bu eğitim hizmetlerinin üretilmesinde çok önemli bir misyon üstlenmiş olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezimizin çalışmalarını memnunlukla karşılıyorum. Bu alanda emek veren merkez müdürümüzü, idareci ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. İlçemizde yakalanan başarıda bu komisyonda bulunan kurum ve kuruluşların ve eğitimcilerin payının da olduğuna inanıyorum. Marifet iltifata tabidir. Başarının kahramanlarına teşekkür ediyorum.”dedi.

Erguvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Klasik halk eğitim merkezi anlayışının dışına çıkılması önemlidir. Bu konuda anlayış birliği olması güzel ve istenen bir durumdur. İstatistikler ilçemizde yakalan başarıyı gözler önüne seriyor. Her geçen yıl artan kurs sayısı ve çeşitliliği kursiyer sayısını da önemli ölçüde arttırmıştır. Amacımız bu eğitimlere katılımın önündeki engelleri kaldırmak, yararlanan sayısını arttırmak ve ilçemiz Edremit’i Öğrenen Şehirler Kervanında en önlere taşımaktır. İlimiz genelinde ilçemizin istatistiklerle önde olduğu görmek memnunluk vericidir. İnsanımızın eğitimi ve nitelik kazanması için gereken ne ise yapılacaktır.”

Toplantıda, HEM Müdürü İsmail Damar tarafından yapılan sunumla, 2013-2014 dönemindeki ilk 5 aylık dönemle ilgili ve eğitim İhtiyaçlarını belirleme çalışmaları, açılan kurslar, denetimler, sergi ve şenlikler ile yapılan işbirlikleri ve gelecek dönemle ilgili planlamalar hakkında da ayrıntılı bilgiler verildi. Rakamlar, HEM’in rakamlarla başarı sınırlarının çok üstünde hizmet verildiğini ortaya koyduğunu gösterdi.

HEM Müdürü İsmail Damar’da, “Edremit’te yaşayan 130 bin insanımızdan 7 yaş ve üzeri kesime eğitimler veren Edremit Halk Eğitimi Merkezi Edremit Merkez Yolören, Akçay, Yaşyer, Zeytinli, Altınoluk, Kadıköy, Güre Yassıçalı, Hacıaslanlar, Kavlaklar, Kızılkeçili, Kipa, Ortaoba, Dereli, Tahtakuşlar gibi 16 yerleşim biriminde açılan 292 kursta 67 bin 60 kursiyere eğitim hizmeti verdi. 34’ü tamamlanan kursların 258 i aktif olarak devam ediyor. Ve her geçen gün talep doğrultusunda yenileri açılıyor. Öğrencilere yönelik 107 kursta 2 bin 300 öğrenci eğitim hizmeti alıyor. Açılan 13 kursta 199 kursiyere okuma yazma. 90 kursta 2321 kursiyer meslek ediniyor, 178 kursta 40 bin 72 sosyal ve kültürel kursta kişisel gelişim alanında eğitim alıyor. Öğrenciler sınavlara hazırlanıyor. Hedef kitle olarak belirlenen 24-65 yaş grubundan yetişkinlere 1 Eylül - 28 Ocak tarihleri arasında 5 aylık dönemde eğitimlere 3671 kursiyer katılmıştır. Eğitimlere katılım oran 5 aylık dönemde yüzde 5,13’e ulaşmıştır. Geçen yıl bir yıllık dönemde 5 bin 213 kursiyer ile yüzde 7.28 olmuştur. Bu oranı geçileceği sinyalleri veriliyor. Ülkemizde 2015 yılına kadar öngörülen yüzde 8’lik hedefe ulaşılmaya çok az kalmıştır. 2010 yılı verileri ilimizde bu oranın 2.1, ülkemiz ortalamasının 2.9 olduğunu ortaya koymuştu. Destek veren işbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Bu başarı hepimizindir” diye konuştu.

Karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıya, katılan kurum müdür ve amirleri, Halk Eğitimi hizmetlerine gereken katkının sağlanacağını ifade ederken tam bir görüş birliği içerisinde olduklarını belirttiler. Toplantıya, İlçe Kaymakam Abdulhamit Erguvan, 19. Piyade Tugayı’ndan Erhan Karatatar, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bilan Bilen ve Yusuf Koç, Güre Belediye Başkanı Kamil Saka, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Acar, İnşaat Müh. Odası Cem Yüksel, Turizm Danışma Bürosu Birim Sorumlusu Mehmet Akpınar, Yılmaz Akpınar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Orhan Koç, Karagözoğlu Ortaokulu Müdürü Zeynel Yetim, Vakıf Zeytincilik İşletmesi Müdürü Sadık Uyar, Mimarlar Odası Edremit Temsilcisi. İlhan Özen - M.Sinan Demir, Orman İşletme Müdürü Mehmet Demirbağ, İl Eğitim Denetmeni Hüseyin Bilge, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi ve Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Mustafa Alparslan, Eczacılar Odası Cengiz Erk, Berberler ve Kuaförler Odası Erdoğan Güder, Terziler Tuhafiyeciler Odası Ali Madanoğlu, Madeni Sanatkarlar ve Elektrikçiler Odası Hayati Seçen, Lokantacılar Odası Başkanı Aykut Dürüst, Ayakkabıcılar Odası Alaattin Akçeşme, Edremit Belediyesi İş-Kur Yetkilisi Emrah Konuk katıldı.

03.02.2014

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Manyas'ta Komşuluk Merkezi Açıldı Jandarma Trafikte Yaya Önceliğini Anlattı
Manyas’ta Uyuşturucu Operasyonu Balıkesir Merkezli Suç Örgütüne Yönelik Operasyon
Balıkesir Üniversitesi'nde Şehitler Anıldı Balıkesirspor Oyun Yapısını Değiştirecek
Bandırma'da Durakta Matematik Projesi Hayata Geçirildi Balıkesir'de Köprünün Korkuluklarına Çarpan Tır Yandı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
21.11.2019 Tarihli Haberler
20.11.2019 Tarihli Haberler
19.11.2019 Tarihli Haberler
18.11.2019 Tarihli Haberler
17.11.2019 Tarihli Haberler
16.11.2019 Tarihli Haberler
15.11.2019 Tarihli Haberler
14.11.2019 Tarihli Haberler
13.11.2019 Tarihli Haberler
12.11.2019 Tarihli Haberler
11.11.2019 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
Aşçı Kıyafeti
Otellere Aşçı Kıyafeti
Biteks İş Elbiseleri
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Edremit'te Halk Eğitimi İşbirliği Toplantısı

Copyright © 1999 - 2019 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi