Üye Ol Şifrem?
1069 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Ekinlik Adasında Deprem

Ayvalık Ticaret Odası Dünyaya Açılıyor
Bir süre önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Borsa ve Akreditasyon sistemine başvuruda bulunan Ayvalık Ticaret Odası’nın bu başvurusunun kabul edilmesinin ardından önceki gün 4 yıllık stratejik planı ve yol haritasını belirlemek için ilçedeki resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla düzenlenen bir çalıştayda bir araya geldi.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Ayvalık Ticaret Odasında düzenlenen çalıştaya; ATO yöneticilerinin yanı sıra Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık, Küçükköy ve Altınova Belediyeleri, Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcilerinin katıldığı gözlendi. Paydaş Görüş Önerileri ve Beklentileri’ adını taşıyan iki saatlik çalıştayda, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Mehmet Varca konuşmacı olarak katıldı. Çalıştay öncesinde kısa bir konuşma yapan Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Rahmi Gençer, ATO’yu dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini kaydederek, “Yaklaşık 4 aydır bu çalışmayı sürdürüyoruz. Odamızın hizmetlerini daha iyi ve kaliteli verebilmek ve bölgemize daha yararlı olabilmek adına başlattığımı bu çalışmamızın önümüzdeki 2 aylık süreçte tamamlanmasını sağlamaya çalışacağız. Bu kapsamda, Ayvalık’ta birlikte yol alacağımız kamu ve özel kurum, kuruluşlarıyla 2012-2016 yılları arasını kapsayacak program ve yol haritamızı bu toplantıdan çıkacak sonuca göre belirlemeye çalışacağız” dedi.

Katılımcıların 5 ayrı guruba ayrıldığı çalıştayda, Rıfat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 10 yıl önce başlayan akreditasyon sürecinin yükseliş ivmesinin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Varca, “TOBB bünyesindeki stratejik planlarda asıl amaçlanan, kurum ve kuruluşları araştırmacı ve operasyonel faaliyetlere dahil etmektir” dedi. Kurumların gündemi yönetmek yerine gündemin esiri olduğunu kaydeden Varca, “Önümüzdeki 4 yıllık zaman diliminde, Ayvalık’ta ki ticari hayatın gelişmesi ve ilçedeki yerel kalkınmanın hızlandırılması için bir yandan Ayvalık Ticaret Odası’nın yapması gereken çalışmalarının yanı sıra, öte yandan da toplumsal sorumluluk ve yerel ticari hayata katkılarının sağlanması için nasıl bir misyon ve vizyonla hareket edilmesi ve şimdiye kadar yapılanlardan farklı olarak nelerin yapılabilmesi; ATO’nun zayıf olan yanlarının geliştirmesi; Söz konusu 4 yıllık çalışmalar sürecinde, ATO’nun yapmasının istendiği ve katılımcı kuruluşların birlikte yapmayı önerdiği konuların gerçekleşebilmesi adına dönemsel koşulları destekleyici çalışmaların neler olması gerektiği ve bu koşulların hangilerinin engelleyici olabileceği, bu şartların uygun şekildeki yönetimi için nelerin yapılması gerektiği; ATO’dan beklentilerle, şikayetler hakkında yöneltilen sorulara yanıt arandı.

21.05.2012

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Toprak Küpte Ebru Denemesi Yaptı Ağaç Gövdesine Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişiler

Son Günlerin Haberleri
28.05.2020 Tarihli Haberler
27.05.2020 Tarihli Haberler
26.05.2020 Tarihli Haberler
25.05.2020 Tarihli Haberler
24.05.2020 Tarihli Haberler
23.05.2020 Tarihli Haberler
22.05.2020 Tarihli Haberler
21.05.2020 Tarihli Haberler
20.05.2020 Tarihli Haberler
19.05.2020 Tarihli Haberler
18.05.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Ayvalık Ticaret Odası Dünyaya Açılıyor

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi