Üye Ol Şifrem?
1009 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir'e 3 Yeni Çadır Kamp Alanı

Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı

Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı

Balıkesirde Corona hasta sayısı

Sarımsaklı'ya Modern Alışveriş Merkezi
Sarımsakl'da, Küçükköy Belediyesi tarafından projelendirilen dev ve modern alışveriş merkezi için inşaat firmasıyla yapılan anlaşma imzalandı.


Yazıyı Boyutu: 13 Punto 14 Punto 15 Punto 16 Punto

Küçükköy Belediyesi’nin, Sarımsaklı ve belde merkezinde kalıcı ticaretin oluşması amacıyla yerleşik esnafın çoğalmasının önünü açarak, hem turizm sezonunu uzatmak, hem de belde gençlerine yeni iş imkânları sağlamayı hedeflediği kaydediliyor. Bu kapsamda, Sarımsaklı’da bulunan ve hazineye ait 2 bin 350 metrekarelik bir alanın 49 yıllığına, 749 bin TL bedel karşılığında irtifak hakkını elde eden Küçükköy Belediyesi, önceki gün belediye başkanı Mesut Ergin öncülüğünde yapılan ihalede söz konusu alanı modern bir alışveriş çarşısı haline dönüştürebilmek için düğmeye bastı.

Eski Karayolları Kampı’nın karşısında bulunan, 1508 metrekare taban alanı, 280 metrekare zemin ve 1 kattan oluşacak modern alışveriş merkezinde; 41 adet bölünebilir dükkân, cafe ile restoranların yanı sıra, havuz ve alışveriş yapan vatandaşların dinlenebileceği sosyal komplekslerin de projede yer aldığı öğrenildi.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA TEMELİ ATILACAK İNŞAAT, HAZİRAN AYINDA TAMAMLANACAK
Önceki gün Küçükköy Belediyesinde yapılan ihaleyi kazanan Dara Yıldırım tarafından 28 Mart’tan itibaren inşaatına başlanacağı modern alışveriş merkezinin 90 gün içinde inşaatının tamamlanarak, Haziran ayı sonuna kadar Küçükköy Belediyesine teslim edileceği belirtildi.

Seçildiği günden bu yana Küçükköy ve Sarımsaklı’da yapmış olduğu çalışmalarla belde halkının gönlünde taht kuran genç belediye başkanı Mesut Ergin, belde ekonomisinin en önemli gelir kaynağı olan turizm sezonunun çekmekle uzamayacağını vurgulayarak, Modern Alışveriş Merkezi gibi ileriye yönelik projelerin hayata geçirilmesinin turizm sezonunu da uzatacağını kaydederek, belde genelindeki ekonomik hareketliliğin yerleşik esnafın çoğalmasıyla mümkün olabileceğini söyledi.

Ergin, bu kapsamda ilk etapta hayata geçirecekleri modern alışveriş merkeziyle beldede yaz kış hizmet verecek 40 esnafın kapılarını açacağını vurgulayarak, “Haziran ayı sonuna kadar inşaatının tamamlanmasını hedeflediğimiz modern çarşının tamamlanmasıyla burada bulunan dükkânları kiraya vererek belediyemize önemli bir gelir sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

ERGİN, “GENÇLERİMİZE İŞ KAPILARI AÇIYORUZ”
Küçükköy’ün dinamik belediye başkanı Mesut Ergin, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar nedeniyle gençlerin en büyük sorununun işsizlik olduğunun altını çizerek, “Bizim yerel yönetim olarak görevimiz sadece belediye hizmetleri değil, yöremizin ekonomik ve sosyal kalkınmasını sağlayacak imkânları da oluşturmaktır.Beldemizde yerleşik ve kaliteli ticaretin gelişmesini istiyoruz. Çarşı projemizi hayata geçirdiğimizde gençlerimiz yeni iş olanaklarına da kavuşacaktır” dedi.

Turizm sezonunun en yoğun olduğu aylarda kurulan Gece Pazarlarının derme-çatma mekânlarda kurulmasından duyduğu rahatsızlığı ifade eden Ergin, ülkemizin turizm alanında en önemli merkezlerinden biri olan Küçükköy ve Sarımsaklı’nın modern görünümlü alışveriş merkezlerine ihtiyacının olduğunu kaydetti.

“ENKAZ EDEBİYATI YAPMIYOR, İŞİMİZE BAKIYORUZ”
29 Mart yerel seçimlerinde belediyeyi büyük bir borç yüküyle ve birikmiş alt yapı sorunlarıyla devraldıkları halde, enkaz edebiyatı yapmayıp, hedeflerine birer birer ulaşarak, işlerine baktıklarını belirten Mesut Ergin, “Yol, kaldırım, sivrisinekle mücadele bizim asli görevlerimizdendir. Normal bütçemizin dışında kaynaklar sağlayarak, sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz. İnsan merkezli ve çağdaş belediyecilik anlayışıyla sosyal projeler üreterek, bunları hayata geçirmeye çalışıyoruz" dedi.

24.03.2011

Yorumlar   Yorum Ekle

Balıkesir Son Haberler

Harflerin Yerlerini Algılamakta Zorlanma Bozukluğu: Disleksi disleksi Nedir? Balıkesir'e 3 Yeni Çadır Kamp Alanı
Balıkesir E-ticaret Firmaları Balıkesir'de Sokağa Çıkma yasağı
Balıkesir Giriş Çıkış yasaklandı Balıkesir'de Corona hasta sayısı
Ekinlik Adasında Deprem 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı genelgesi yayınlandı.
istanbul Yazlık Bölgelere Akın Etti Balıkesir'de TOKİ nereye Yapılacak
Sındırgı'da Kışla Müzehan Oteli Açıldı ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Ayvalık'ta Uyuşturucu Şüphelisi Çift Yakalandı Balıkesir'de Kargo Aracından Kaçak Tütün Çıktı
Zeytin Hasadı Festivali Kapsamında Sembolik Zeytin Hasadı Yapıldı Koltuğun İçine Saklanan Uyuşturucuyu Narkotik Köpeği Bath Buldu
Balıkesir'e ETİ Maden Bor Karbür Tesisi Temeli Atıldı Ayvalık'ta Uluslararası Zeytin Hasadı Festivali Başladı
Balıkesir'de Aranan 2 Hükümlü Yakalandı Balıkesir'de Tefecilere Yönelik Operasyon
Balıkesir Gündem Haberleri

Balıkesir Önemli kişilerSon Günlerin Haberleri
03.07.2020 Tarihli Haberler
02.07.2020 Tarihli Haberler
01.07.2020 Tarihli Haberler
30.06.2020 Tarihli Haberler
29.06.2020 Tarihli Haberler
28.06.2020 Tarihli Haberler
27.06.2020 Tarihli Haberler
26.06.2020 Tarihli Haberler
25.06.2020 Tarihli Haberler
24.06.2020 Tarihli Haberler
23.06.2020 Tarihli Haberler

  Balıkesir Ürün Vitrini
 
Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir Sarımsaklı'ya Modern Alışveriş Merkezi

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi