Üye Ol Şifrem?
407 Kişi Online İletişim   WebMail   Bize Yazın

Balıkesir mozaik

-
2278777 Balıkesir haber mozaik 84 inceleme

ABD ve Kanada'da Mutfakları Türk Taşları Süslüyor
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bir atölyede mutfak ve banyolar için üretilen fayans ve mozaikler, ABD ile Kanada'ya ihraç ediliyor.
29.10.2019
Dokunduğunu Sanat Eserine Dönüştürüyor
Ortaokul yıllarında merak sardığı kara kalem, yağlı ve sulu boya resim, ebru ve karikatüre, görev yaptığı Edremit 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığından emekli olduktan sonra ahşap oyma, heykel ve mozaik sanatlarını da ekleyen Nurettin Başkurt'un elinde, her türlü obje sanat eserine dönüşüyor.
24.07.2019
Antandros Antik Kenti'ne Teknik Gezi Düzenlendi
Balıkesir'in Edremit ilçesinde, bin 700 yıl önce inşa edildiği belirlenen mozaikleriyle ünlü yamaç ev ile nekropolisin bulunduğu Antandros Antik Kenti'ne teknik gezi düzenlendi. Teknik geziye Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon ve Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci’nin yanı sıra ilçedeki turizm derneklerinin başkanları ve yöneticileri katıldı.
14.09.2018
Antandros'ta Endüstriyel Alanlar Kazılıyor
Balıkesir'in Edremit ilçesinde, bin 700 yıl önce inşa edildiği belirlenen mozaikleriyle ünlü yamaç ev ile nekropolisin bulunduğu Antandros Antik Kenti'nde geçen sene ortaya çıkarılan endüstriyel alanların tabanlarında daha derine inilmesi hedefleniyor. 
13.08.2018
Emekli Astsubay Evini Sanat Atölyesine Çevirdi
Balıkesir'in Edremit ilçesinde, emekli astsubay Nurettin Başkurt, 5 yıl önce atölyeye dönüştürdüğü evinin üst katında sürdürdüğü yağlı, guaj ve sulu boyanın yanı sıra ahşap oyma, taş heykel ve mozaik çalışmalarını, yaşadığı ilçeye özgü sembol bir heykel kazandırarak taçlandırmak istiyor.
08.09.2017
Balıkesir'de Antandros Antik Kenti Kazıları Başladı
Balıkesir'in Edremit ilçesinde mozaikleriyle ünlü Antandros Antik Kenti'nde yapılan kazıların 18. dönemi başladı.
20.07.2017
Cumhurbaşkanına Barışı Simgeleyen Mozaik Portre
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, kendisini zeytin dalları arasında gösteren mozaik tablosu hediye edildi. Tabloda, 25 bin 872 adet taş kullanıldı.
08.12.2015
Engelleri, Başarıya Engel Olmuyor
Balıkesir’in Bandırma ilçesinde faaliyet gösteren Bandırma Engelli ve Engelli Aileleri Derneği’nin katkılarıyla cam mozaik kursuna giden engelli vatandaşlar, oluşturdukları sanat eserleriyle dikkat çekiyor.
11.03.2015
Kebapçıoğlu’nun 5. Sergisi Açıldı
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Sevgi Kebapçıoğlu’nun, Yağcı Zeytinyağı Fabrikası Kültür Merkezi’de açtığı taş mozaik resim sergisi ilgi gördü.
22.08.2013
Mozaik Şehrin Efsaneleri Start Aldı
Ayvalık'ta 'Mozaik Şehrin Efsaneleri' adlı sergi eski Kültür ve Turizm Bakanı Yılmaz Karakoyunlu'nun da katılımıyla sanatseverlerle buluştu.
19.04.2013
Mozaik Taşlardan Resim Sanatını Gençlere Öğretiyor
Burhaniye'de, TRT emeklisi Sevgi Kebapçıoğlu, kurduğu atölyede mozaik taşlardan tablolar yaparken, sanatını gençlere de öğretiyor.
09.10.2012
Doğal Kumlarla Atatürk Portreleri
Ayvalık'da, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile Mozaik Sanatçısı Önder Özteke’nin Ayvalık’ın trafiğe kapalı caddesi Talatpaşa’da açtığı “Doğal Kumlarla Atatürk Portreleri” sergisi büyük ilgi gördü.
20.05.2011
Şehitler Abidesi'nde Faciaya Davetiye
Çanakkale'de tavan mozaiklerindeki dökülmeler yüzünden Şehitler Abidesi'nin bulunduğu bölgeye girişler yasak olmasına rağmen vatandaşların abideyi ziyaret etmesi faciaya davetiye çıkarıyor.
26.04.2010
Hollanda'lı Ressamdan Bandırma Surlarına Mozaik İşlemesi
Bandırma'da yaptırılan surlara Hollandalı ressam Francine Bisscheroux ve öğrencileri mozaik işlemesi yaptı.
06.06.2008
Balıkesir Önemli kişilerBalıkesir Haber Başlıkları
kuva-yi milliye  altıeylül Belediye başkan adayı  kayıp  intihar  ihtiyaç  görkemli  Edremit Şoförler ve Otomobilciler Odası  AKP edremit Adayları  zeytinyağı fabrikası  sigara yasağı  Tecavüz  zincirleme kaza  şahinderesi kanyonu  balya  doğum  Sami Sözat  Güreş  çocuk  Altıeylül Mhp ilçe Başkanı  AKP Aday Adayı  Mahir Alkan  radar  tarihi bina  sergi  kamyonet  çalışma  muzaffer mavuk  sinema günleri  Fırıncılar Odası  belediyesi meclis üyesi adayları  yolcu otobüsü  okçuluk  atık pil  patlama  kirazlı manastırı  trafik cezası  bigadiç  batuhan karadeniz  bayram namazı  gazete  Zeytinli Rock Festivali  yerli  motor kazaları  balıkesir haberleri  Nurbin Tüfeçioğlu  Esrar  Büyükşehir Belediye Başkanı  gömeç  altın  yunanistan  Milletvekili Aday Adayları  ehem  tatil  mehmet ali çiçek  Yusuf Özenç  toprak kayması  elektrik direği  çağrısı  sahte İçki  transfer  Fikret Akova  tatlı  3 şüpheli  Yaşar Evci  düzensiz göçmen  dinleme  kazdağları  maden kazası  Osman Kılıç  boğulma  yumurta  deprem  atletizm  zehirlenme  sulama kanalı  göçmen  otomobil  açık hava tiyatrosu  deniz  haluk nazlıoğlu  Zeki Çıkrıkçı  kitap  harun yüzüak  basın  antandros  plastik şişe  mazbata  Özkan Kostak  Bülent Başaran  Seçim Sonuçları  yağcıbedir  Feridun Süzer  parti  çalıştay  aşure  İrfan Barış  Belediye başkanı adayı  Açılış  Belediye Başkanı  Tarım 

Son Günlerin Haberleri
11.07.2020 Tarihli Haberler
10.07.2020 Tarihli Haberler
09.07.2020 Tarihli Haberler
08.07.2020 Tarihli Haberler
07.07.2020 Tarihli Haberler
06.07.2020 Tarihli Haberler
05.07.2020 Tarihli Haberler
04.07.2020 Tarihli Haberler
03.07.2020 Tarihli Haberler
02.07.2020 Tarihli Haberler
01.07.2020 Tarihli Haberler

Haber Arama
Kelime :
Tarih :
Kriterlerin En Az Birini Girin !

Hizmetler Bölümler İçerik Ortaklarımız Otel Rezervasyon Önerilerimiz
Balıkesir Firmalar
Balıkesir Ürünler
Balıkesir Popüler Mekanlar
Balıkesir Emlaklar
Balıkesir Yeni İnşaat Projeleri
Balıkesir Emlakçılar
Balıkesir Web Tasarım
Balıkesir Reklam
İlçeler
Haberler
İlanlar
Resim Galerileri
Etkinlikler
Balıkesir
Bandırma
Ayvalık
Edremit
Burhaniye
# #
Balıkesir Öğrenci Yurtları
Web Sayfası Talep Formu
Firmanı Ücretsiz kaydet
Balıkesir mozaik

Copyright © 1999 - 2020 BALNET Elektronik Yayıncılık Ltd. Şti İletişim      Bize Yazın      Kullanıcı Sözleşmesi       Kvkk Bilgilendirmesi